Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kontrolní hlášení - faktura po odečtení spoluúčasti z pojišťovny  (Přečteno 1442 krát)

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91

Dobrý den, mám pár dotazů ke KH. A opravdu mi hodně pomůže, když mi to vysvětlíte.
KH - Jak správně uvést částky. Jedná se o fakturu za opravu auta. Zároveň tato oprava byla zaplacena pojišťovnou. Částka od pojišťovny přišla bez DPH, to si prý máme uplatnit. Jen byla odečtena částka 1000 Kč za spoluúčast. Myslím si tedy, že bych to mělo o 1000 Kč ponížit a až tedy vypočíst DPH. Ale teď když o tom přemýšlím, nebude to sedět v KH. Je to nad 10 000 Kč. Mám těch 1000 Kč odečíst nebo ne?
A ještě prosím dotaz ke KH kamaráda. Neměl žádné příjmy a výdaje jen do 10 000 Kč. Musí podávat KH?
A ještě k dotazu z minula, který jsem napsala hodně nesrozumitelně. Když přišla faktura v 11/2016, pak 13.12.2016 přišel opravný doklad, ale ta částka byla vyčíslena ve vyúčtování v lednu 2017 a následně o přeplatek ponížena. Je chyba, když jsem tu částku z opravného dokladu z 13.12.2016 dala do DPH až v r.2017?
moc děkuji za rady
hezký večer všem
Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Dobrý večer.

Do přiznání k DPH a do KH uvádíte uskutečněná a přijatá zdanitelná plnění, finanční úhrady nehrají roli. Spoluúčast neodečítejte.

KH kamaráda: není důležité, zda měl nějaké příjmy a výdaje, ale zda uskutečnil, nebo přijal zdanitelná plnění. Pohyb peněz (příjmy či výdaje) nehraje roli. Pokud uvede přijatá plnění do 10 tis. Kč do přiznání k DPH, tak je musí uvést i do KH.

Faktury od Vodafonu: podle mého názoru jste měla uvést částku z opravného dokladu do DPH v prosinci (pokud jste obdrželi opravný daňový doklad do 31.12.2016), neboť snižujete v minulosti uplatněný nárok na odpočet. Opravu odpočtu daně jste povinni provést za zdaňovací období, ve kterém jste se dozvěděli o rozhodných okolnostech (§ 74/1 ZDPH).
IP zaznamenána

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91

Moc děkuji paní Zdeno, jako vždy jste mi moc pomohla :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]