Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ  (Přečteno 12889 krát)

EZDE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #15 kdy: Březen 28, 2017 »

Dobrý den, od října roku 2016 mám živnostenský list (tedy i příjem z podnikání). Na OSSZ jsem se ale přihlásila až v lednu 2017. Musím podat přehled na OSSZ za rok 2016, když jsem se přihlásila až 2017? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #16 kdy: Březen 30, 2017 »

Jestliže jste přihlášená jako OSVČ od ledna 2017, tak budete podávat přehled o příjmech a výdajích až za rok 2017. Proč jste se nepřihlásila už v roce 2016, když jste měla příjmy z podnikání? Nebo jste pouze měla živnostenské oprávnění, ale živnost jste neprovozovala?
IP zaznamenána

EZDE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #17 kdy: Březen 31, 2017 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel jsem nevěděla, že se na OSSZ musím přihlásit. ŽL jsem si vyřídila v říjnu. Do té doby jsem byla zaměstnanec. Mám tedy vůbec daňové přiznání podávat? Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #18 kdy: Březen 31, 2017 »

Provozovala jste v roce 2016 samostatnou výdělečnou činnost? Měla jste v roce 2016 nějaký příjem ze živnosti? Nebo jste jenom měla živnostenské oprávnění v šuplíku a začala jste podnikat až letos? 
IP zaznamenána

EZDE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #19 kdy: Duben 03, 2017 »

Začala jsem provozovat živnost až letos ale ŽL jsem si vyřidila už v r.2016
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro ČSSZ
« Odpověď #20 kdy: Duben 03, 2017 »

U zdravotní pojišťovny a na OSSZ /PSSZ/ se hlásíte jako OSVČ až v okamžiku faktického zahájení samostatné výdělečné činnosti. V roce 2016 jste ještě nepodnikala, takže jste se nemusela hlásit. To, že jste měla živnostenské oprávnění, nehraje roli. Daňové přiznání a přehledy podáte až za rok 2017.

Píšete, že jste byla do října 2016 zaměstnanec. Máte vyřešené zdravotní pojištění za listopad a prosinec 2016?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]