Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daň z příjmů je nutné oznámení o tom co budu vést?  (Přečteno 354 krát)

Andys23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Chtěla by jsem se zeptat, když bychom chtěla uvádět v dani z příjmů uplatnění daně  paušální částkou. Musím nejdříve zažádat FÚ o to, abychom mohli výdaje uplatňovat paušální částkou nebo to stačí uvést až na daňovém přiznání. Bude to první přiznání a nejsem si tím vůbec jistá. Jde o vedlejší činnost.

A pokud bych vedla daňovou evidenci, tak to také musím ohlásit předem a nebo to stačí až daňovým přiznáním?

Děkuji


ANDYS
IP zaznamenána

taxi

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 222
Re:daň z příjmů je nutné oznámení o tom co budu vést?
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2017 »

Můžete uplatňovat buď výdaje skutečné, tzn vést daňovou evidenci, a nebo výdaje procentem z příjmů - §7 odst 7,
a není třeba nikam hlásit, jaký způsob uplatňování výdajů jste zvolila, úředníci to vyčtou z daňového přiznání.

Výdaje dle § 7a - tzv daň stanovená paušální částkou - žádá se předem, ale toto jste asi na mysli neměla. 
IP zaznamenána

Andys23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:daň z příjmů je nutné oznámení o tom co budu vést?
« Odpověď #2 kdy: Březen 22, 2017 »

Ano přesně tak děkuji moc za odpověď. Ještě by jsem se chtěla zeptat jak je to s příležitostnými příjmy do 30 000 Kč. Jde o to, že jsme měli příjmy přes supersouseda web. www.supersoused.cz  ještě bez živnosti instalatérské. Ale měl jsem živnost jinou. Mohu se zeptat, když jsem dělal zakázku za 1000 Kč bez živnosti instalatérské, ale měl jsem živnost, ale volnou, takže se o instalatérství nejednalo.  Musím tu 1 000 Kč dávat do daňového přiznání? A nebo příjmy bez správné živnosti nemusím udávat do daňového přiznání a půjde tedy o příležitostní příjem do 30 000 Kč. Je to možné???

Děkuji
ANdys
IP zaznamenána
Stran: [1]