Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nakup zbozi v EU  (Přečteno 936 krát)

Jaroslava Badzova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
nakup zbozi v EU
« kdy: Březen 10, 2017 »

Dobry den, potrebovala bych poradit, jak mam postupovat, pokud bych nakupovala nove zbozi ve Velke Britanii a prodavala to v kamennem obchode v CR. Musim platit nejake clo? Jak to vlastne funguje? Predem mockrat dekuji za jakoukoliv odpoved. JB
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14662
Re:nakup zbozi v EU
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2017 »

Dobrý večer. Velká Británie je (zatím ještě) v EU, kde je volný pohyb zboží, takže neplatíte žádné clo. Funguje to podobně, jako kdybyste nakupovala zboží v ČR. Pokud budete nakupovat od plátců DPH z VB a hodnota nakoupeného zboží (bez DPH) překročí částku 326 tis. Kč za kalendářní rok, tak se budete muset zaregistrovat na finančním úřadě jako identifikovaná osoba. Více informací k identifikované osobě naleznete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovana-osoba-k-dph.php
IP zaznamenána

tendeez

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:nakup zbozi v EU
« Odpověď #2 kdy: Červen 02, 2017 »

Dobrý den paní Zdeno, můžu Vás požádat o radu? V roce 2015 bylo nakoupeno zboží z EU, vyměřena DPH a v prosinci 2016 byl přijat opravný daňový doklad na neprodané zboží, které bylo vráceno zpět. Jaký použiji kurz při účtování opravného daňového dokladu a při vyměření DPH? Musí to být kurz původní faktury, nebo kurz vystavení opravného daňového dokladu? Jedná se o podvojné účetnictví a je používán denní kurz čnb. Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14662
Re:nakup zbozi v EU
« Odpověď #3 kdy: Červen 04, 2017 »

Dobrý den, podle mého názoru byste měli použít kurz původní faktury. Cituji ustanovení § 42/4 ZDPH: V případě opravy základu daně a výše daně se uplatní sazba daně platná ke dni povinnosti přiznat daň u původního zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty. Pro přepočet cizí měny na českou měnu se použije kurz uplatněný u původního zdanitelného plnění nebo při přiznání daně z přijaté úplaty.
IP zaznamenána
Stran: [1]