Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej bytu  (Přečteno 927 krát)

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 272
Prodej bytu
« kdy: Březen 02, 2017 »

Dobrý den, osoba bude letos prodávat byt, který má ve vlastnictví cca 30 roků, až posledních 6 roků v bytě nebydlí, bydlel tak potomek, myslím si správně, že se příjem z prodeje nebude danit, snad nevadí, že tam osoba nebydlela? A daň z nabytí nemovitosti podává a platí kupující, že ano.  Děkuji moc, taxi.   
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14680
Re:Prodej bytu
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2017 »

Dobrý večer. Jestliže má byt ve vlastnictví déle než 5 let, tak nemusí řešit bydliště. Příjem z prodeje bytu je osvobozen od daně podle § 4/1/b) ZDP.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 272
Re:Prodej bytu
« Odpověď #2 kdy: Březen 03, 2017 »

Paní Zdeno moc děkuji, přeji pěkný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]