Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Stanovení výše DZD § 7 pro porovnání dle § 35ca  (Přečteno 1450 krát)

Jitkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den, prosím o posouzení následující situace. Jsem OSVČ, která má příjmy podle §7 - výdaje paušálem (zisk 70.000) a příjmy podle §9 - skutečné výdaje (zisk 30.000). Dále na mě manžel převádí část příjmů a výdajů jako na spolupracující osobu dle §13 (zisk 220.000), které mi vstupují do DZD §7. Celkový základ daně je 320.000. Manžel si u svých příjmů dle §7 uplatňuje výdaje paušálem a nemůže si proto uplatnit slevu na dítě. Tu bych si chtěla uplatnit já, otázkou ale je, jak to bude u mě s ohledem na §35ca. Budu při výpočtu posuzovat pouze své příjmy dle §7 odst. 7, tedy 70.000 nebo celý dílčí základ daně dle §7, tedy 290.000?
Děkuji předem za odpověď.
Jitka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Stanovení výše DZD § 7 pro porovnání dle § 35ca
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2017 »

Dobrý večer. Podle mého názoru budete posuzovat pouze daňový základ ze svého podnikání, tedy 70.000,- Kč. U příjmů ze spolupráce pouze pasivně přijímáte výdaje, které na Vás byly rozděleny. Nemůžete sama rozhodnout o způsobu uplatnění přebíraných výdajů, takže jste neuplatnila výdaje podle § 7/7 ZDP.

IP zaznamenána

Jitkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Stanovení výše DZD § 7 pro porovnání dle § 35ca
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2017 »

Dobrý večer paní Zdeno, děkuji za Vaši rychlou odpověď, která mě samozřejmě potěšila.

Ještě jsem trochu pátrala a narazila jsem na stanovisko KOOV KDPČR k dané problematice a v závěru zprávy GFŘ s jeho stanoviskem nesouhlasí a příspěvěk je uzavřen s rozporem:
http://www.ucetni-portal.cz/stanoveni-vyse-dilciho-zakladu-dane-7-pro-porovnani-dle-35ca-501-v.html

Jak tedy postupovat?

Děkuji předem za Váš názor.

Jitka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Stanovení výše DZD § 7 pro porovnání dle § 35ca
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2017 »

Dobrý den, ještěže jste zapátrala. Jestliže GFŘ s takovýmto postupem nesouhlasí, tak si nebudete moci uplatnit slevu na dítě.
IP zaznamenána

Jitkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Stanovení výše DZD § 7 pro porovnání dle § 35ca
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2017 »

Dobrý večer paní Zdeno, děkuji za názor. Tak až příští rok si slevu uplatníme.
IP zaznamenána
Stran: [1]