Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sleva na faktuře za zboží  (Přečteno 2000 krát)

Andysek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
sleva na faktuře za zboží
« kdy: Únor 18, 2017 »

Dobrý den, jsem OSVČ, prodávám zboží jedné firmy. Zboží mi chodí na dobírku a na každé faktuře je odečtená provize a sleva. Potřebuji poradit, co je mým zdanitelným výdajem. Nakoupila jsem zboží, přišlo spolu s fakturou. Z toho je zboží za 2.747,- pro moji osobní potřebu a 64,- je za zboží, které dále prodám. Vychází tedy faktura za 2.811,-, ale protože je tam odečtená sleva a provize v celkové výši 276,-, je celková cena na faktuře 2.535,- a to jsem i zaplatila.
Je mým daňově uznatelným výdajem částka 64,- Nebo ji musím nějak ponížit o podíl z té slevy a provize? Nebo je sleva a provize zdanitelným příjmem? Celá? Nebo jen ve výši přímo úměrné částce zboží určeného pro další prodej?
Motám se v tom už pár dnů a nevím, co je správně.
Moc prosím o radu.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Re:sleva na faktuře za zboží
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2017 »

Dobrý den, nevím, zda uvažuji správně, cena celkem 2811, sleva 276, to je 9,82%, takže sleva z Kč 64 které jde do podnikání je 6,30, takže do výdajů 57,70 a zbytek jako osobní spotřeba? 
IP zaznamenána

Andysek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:sleva na faktuře za zboží
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2017 »

A když je ta sleva na určité zboží, tak bych to měla počítat tak, že mi do daňových nákladů vstupuje cena toho zboží ponížená o slevu. To už jsem si ujasnila, ale pořád nevím co s tou provizí, která se počítá jednak z mých objednávek a pak z objednávek, které uskutečnili lidi, které mám "pod sebou". Ale už není na faktuře rozdělené, kolik z té provize je tedy za moji objednávku a kolik za objednávky mých lidí.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Re:sleva na faktuře za zboží
« Odpověď #3 kdy: Únor 19, 2017 »

Aha, sleva byla jen na určité zboží... to bych zohlednila... provizi bych počítala celkem... faktura je na vaše jméno, ne? 
IP zaznamenána

Andysek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:sleva na faktuře za zboží
« Odpověď #4 kdy: Únor 19, 2017 »

Ano, faktura je na mé jméno. Bude tedy správné, když uznatelným výdajem bude cena zboží určeného na prodej (- případná sleva z toho zboží) a provizi pojmu jako zdanitelný příjem?
IP zaznamenána
Stran: [1]