Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: EET  (Přečteno 4822 krát)

1Alena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
EET
« kdy: Únor 13, 2017 »

Dobrý den,

chtěla jsem se poradit. Sestra má živnost. Mají řeznictví (maloprodej) , sami si maso bourají a zpracovávají, výrábí různé masné výrobky. Kdy mají začít s EET. Letos nebo až příští rok? Nemyslím si ,že se jedná o smíšenou činnost. Nejsem si jistá. Poradíte mi prosím. Díky moc Alena
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Re:EET
« Odpověď #1 kdy: Únor 14, 2017 »

Dobrý den, mají maloprodej, píšete, tudíž EET od 1.3.2017, můj názor.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:EET
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2017 »

IP zaznamenána

marie388

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 68
Re:EET
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2017 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s EET prodejny skla. Neteř má prodejnu, nakoupí sklo, které dál dobrousí nebo nějak dodělá, tak to ještě nemusí mít EET, když má ze 70 %tuto výrobu? Pak ale nakoupí zboží jako skleněné ozdoby nebo náušnice a korále a tak podobně, to zase asi patří do EET od 1. 3. 2017, protože to prodává jak to nakoupí. Tak jak se to řeší?
Děkuji za radu. M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:EET
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2017 »

Dobrý večer. Podle mého názoru to bude podobné, jako u řezníků, vizte odkaz výše. Pokud sklo pouze upraví (dobrousí) s minimálním podílem na zpracování a pak prodává, pak jde o maloobchod, který spadne do EET od 1. 3. 2017. Kdyby se jednalo o výrobu (jakou má živnost?), tak by prodej skla podléhal EET až od 1. 3. 2018.

Pokud vykonává více činností podle klasifikace NACE, například výrobu a maloobchod, a činnost, u které by musel zahájit EET v dřívějším termínu, je pouze okrajová /minoritní/, tak při splnění stanovených podmínek může zahájit EET až později, společně s hlavní činností.
Podrobnější informace k minoritní činnosti naleznete zde:
http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Archiv/Doplneni_Metodickeho_pokynu_k_aplikaci_zakona_o_evidenci_trzeb.pdf

IP zaznamenána

marie388

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 68
Re:EET
« Odpověď #5 kdy: Únor 19, 2017 »

Dobrý den,předmět podnikání má výroba, obchod a služby neuvedené v příloze 1 až 3 (zprostředkování obchodu a služeb, výroba a zpracování skla, velkoobchod a maloobchod).
Další předmět podnikání - broušení a leptání skla.
Děkuji moc za radu. M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:EET
« Odpověď #6 kdy: Únor 19, 2017 »

Dobrý večer. Výroba skla a skleněných výrobků je zařazena v CZ NACE pod kódem 23, evidence až od 1. 6. 2018. Kam zařadit broušení a leptání skla nevím. Buď pod výrobu skla, nebo pod nějakou činnost, která spadne do 3. fáze od 1. 3. 2018. Jestliže má jako hlavní činnost výrobu či broušení skla, tak by měla posoudit, zda u prodeje zboží (ozdoby, náušnice, korále) splňuje podmínky minoritní činnosti. Pokud ano, tak se zatím nemusí zapojit do EET, stačí až s hlavní činností. Do příštího roku máte dost času na zjištění, do které fáze spadne broušení a leptání skla.

Zkuste dotaz na infolince, nebo použijte kontaktní formulář zde:
http://www.etrzby.cz/cs/kontakty

V říjnu budou volby a za sebe slibuji, že dám hlas jakékoliv straně, která slíbí zrušení EET. Třeba to vyjde a nebudeme si muset dál lámat hlavy:-)
IP zaznamenána

marie388

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 68
Re:EET
« Odpověď #7 kdy: Únor 20, 2017 »

Dobrý den,paní Zdenko, moc děkuji za info. Moc jste mi pomohla. M.
IP zaznamenána
Stran: [1]