Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doklady při EET  (Přečteno 4204 krát)

helenaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Doklady při EET
« kdy: Únor 10, 2017 »

Dobrý den,
asi mám hloupý dotaz, ale potřebuji poradit, jak řešit doklady po zavedení EET. Jsem plátce DPH, vedu daňovou evidenci v programu. Nyní vystavuji doklady následovně: napíšu doklad ručně (pokud někdo doklad nechce, zapisuji hromadně na jeden paragon), ten pak naťukám do počítače, program mi k paragonu vystaví příjmový pokladní doklad, ten vytisknu a přiložím k ručně psanému paragonu. Po zavedení EET budu používat stávající účetní program s rozšířeným modulem EET a pokladní tiskárnu. Když zákazníkovi vytisknu doklad se všemi náležitostmi EET, co pak s mými doklady, mám si vše tisknout dvakrát? A co termopapír, aby mi pak doklady "nezmizely", přece nebudu vše kopírovat. Nemám tušení, jak to chodí např. v potravinách, kde vydají za den spoustu účtenek. Nestačil by pro případ kontroly např. seznam vydaných účtenek za den a k nim seznam přijatých paragonů. Můj program mi totiž ke každé účtence hned udělá příjmový pokladní doklad. Nebo jak na to?
Děkuji moc za každou radu.
Helena Žáková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Doklady při EET
« Odpověď #1 kdy: Únor 10, 2017 »

Dobrý večer. Obsahuje rozšířený modul nějaký archiv účtenek EET? Jestli ano, tak bych vytiskla účtenku EET pouze pro zákazníka. Pro sebe ji nepotřebujete (a nemusíte) tisknout. V daňové evidenci evidujte příjmy na základě příjmových pokladních dokladů, stejně, jako dosud. 
IP zaznamenána

helenaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Re:Doklady při EET
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2017 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Mohu tedy ještě zrekapitulovat. Přijde zákazník, zakoupí zboží, já vystavuji účtenku, která obsahuje položky nákupu, tu odešlu pro získání kódu EET, vytisknu zákazníkovi. Mně se v účetním programu vytvoří příjmový pokladní doklad, ten vytisknu a založím. Ale jak potom prokazuji, co jsem prodala? Když jsem tady měla kontrolu ze živnostenského úřadu, chtěli vidět doklady, které vystavuji, jestli mají všechny náležitosti.
Děkuji za odpověď
Helena Žáková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Doklady při EET
« Odpověď #3 kdy: Únor 23, 2017 »

Pro sebe si tisknete příjmové pokladní doklady, na kterých je snad uvedeno, co jste prodala. Pokud by kontrola ze ŽÚ chtěla vidět vystavené doklady, tak může udělat kontrolní nákup. Nebo jim ukážete své vytisknuté doklady a archiv účtenek EET, který máte v počítači. Jestli máte položky nákupu pouze na účtence EET, tak si tiskněte i účtenky.
IP zaznamenána

helenaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Re:Doklady při EET
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2017 »

Na příjmovém pokladním dokladu je uvedena pouze částka a že se jedná o úhradu paragonu číslo...Takže si musím účtenky tisknout dvakrát. Děkuji za vysvětlení. Helena
IP zaznamenána
Stran: [1]