Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: EET vystavování dokladu  (Přečteno 802 krát)

Sovová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
EET vystavování dokladu
« kdy: Leden 17, 2017 »

Dobrý den, když si zřídím EET a budu do něj zadávat pouze celkové částky nákupu musím ještě vystavovat druhý doklad pro kupujícího, kde bude vše vypsáno v jednotlivých položkách? Nebo pouze tehdy, když si o to kupující požádá? EET pokud vím, tak stačí celková cena, ale nechce ještě nějaký jiný úřad, aby se kupujícímu vystavoval doklad s jednotlivými položkami vždy? Děkuji moc za odpověď Sovová
« Poslední změna: Leden 17, 2017 od Jana Konečná »
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14673
Re:EET vystavování dokladu
« Odpověď #1 kdy: Leden 17, 2017 »

Zákon č. 634/1992 Sb.Zákon o ochraně spotřebitele
§ 16
(1) Na žádost spotřebitele je prodávající povinen vydat doklad o zakoupení výrobku nebo o poskytnutí služby s uvedením data prodeje výrobku nebo poskytnutí služby, o jaký výrobek nebo o jakou službu se jedná a za jakou cenu byl výrobek prodán nebo služba poskytnuta, spolu s identifikačními údaji prodávajícího obsahujícími jméno a příjmení nebo název nebo obchodní firmu, případně název prodávajícího, jeho identifikační číslo osoby, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.
(2) Při prodeji výrobků s následnou dodávkou musí doklad obsahovat také místo určení a datum dodávky.
(3) Při prodeji použitých nebo upravovaných výrobků, výrobků s vadou nebo výrobků, jejichž užitné vlastnosti jsou jinak omezeny, musí být tyto skutečnosti v dokladu zřetelně vyznačeny.


Zákon č. 455/1991 Sb.Zákon o živnostenském podnikání (živnostenský zákon)
§ 31
Povinnosti podnikatele
(14) Podnikatel je povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem osoby, bylo-li přiděleno, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.
(3) Podnikatel je povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.

Pokud jste plátcem DPH, pak při vystavování daňových dokladů postupujete podle ustanovení § 27 - 34 zákona o DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]