Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3

Autor Téma: Daň z příjmu-Student  (Přečteno 16543 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #15 kdy: Duben 22, 2009 »

Ano, pochopil jste to správně, za předpokladu, že podepíšete prohlášení u zaměstnavatele, u dohody o provedení práce se neodvádí zp ani sp. J.  
IP zaznamenána

agddis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #16 kdy: Červen 01, 2009 »

Dobrý den,
jsem studentka SŠ a mám se zaměstnavatelem podepsanou DPP - výpomoc při distribuci letákových zásilek. Sjednanou odměnu mám na 48,10Kč , rozsah práce 150 hodin/měsíc. Chtěla bych se zeptat, jestli budu platit nějakou daň, popř. v jaké výši. Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #17 kdy: Červen 01, 2009 »

Agddis, budete pracovat na tuto smlouvu jen JEDEN měsíc? Pokud podepíšete prohlášení poplatníka, daň platit nebudete, z dohody o provedení práce se neodvání SP ani ZP, takže co vyděláte, to máte.    
IP zaznamenána

anos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #18 kdy: Říjen 06, 2009 »

Dobrý den Dcera 17 let studuje střední školu. Teď nastoupila brigádu, podepsala prohlášení. Zajímá mě kolik si může vydělat, aby neplatila žádné daně a jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním. Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #19 kdy: Říjen 07, 2009 »

Pokud má podepsanou dohodou o provedení práce, nebude z ní odvádět sociální ani zdravotní pojištění, jen daň, 15%. Pokud tedy podepsala prohlášení poplatníka, a uvedla a prokázala i skutečnost, že je student, její slevy dělají 2070 + 335, takže při výši měsíční hrubé mzdy 16000 nebude platit daň.
IP zaznamenána

anos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #20 kdy: Říjen 07, 2009 »

Pokud tedy vydělá cca 5000 za měsíc neplatí nic ? A musí vyplňovat nějaké daňové prohlášení ?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #21 kdy: Říjen 08, 2009 »

Pokud dcera vydělá cca pět tisíc, nebude platit žádnou daň. Prohlášení poplatníka, jak jste psala výše, dcera už podepsala.
IP zaznamenána

Zuzana1234

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #22 kdy: Říjen 21, 2009 »

Dobrý den,
platí stejné podmínky, jako jste popsala výše pro rok 2008, pro studenta i za rok 2009?
Děkuji mockrát za odpověď,
Zuzana F.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #23 kdy: Říjen 22, 2009 »

V roce 2009 platí zhruba stejné podmínky. Pouze se zvýšila hranice, při které student musí zaplatit sociální pojištění na 56.532,- Kč (případně 4.711,- Kč za každý započatý měsíc podnikání). Další změnou je, že u SP už nevycházíte z rozdílu příjmů a výdajů (u ZP ano), ale ze základu daně. V případě poplatníka, který neupravuje základ daně (například z důvodu přechodu ze skutečných výdajů na paušální) jsou ale tyto částky totožné.
IP zaznamenána

vkub

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #24 kdy: Listopad 14, 2009 »

Dobrý den,
pokud nemám podepsané \"Prohlášení...\" k dohodě o provedení práce, jaká je hranice výdělku, která rozhoduje zda bude sražena srážková nebo zálohová daň?
Sociální a zdravotní pojištění se neplatí u těchto dohod z žádné výše příjmu ? Měl jsem dohodu na 20.000,-Kč v jednom měsíci. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #25 kdy: Listopad 14, 2009 »

Hranice srážkové daně je pět tisíc. Z 20 tisíc bude sražena zálohová daň 15%. Z dohody o provedení práce se soc ani zdr neodvádí.
IP zaznamenána

mesicnivila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #26 kdy: Listopad 18, 2009 »

Dobry den,
asi pred mesicem jsem se zaregistrovala u jedne agentury zprostredkujici praci. Jako studentka VS jsem u nich podepsala prohlaseni k dani a posleze odpracovala par dni u jedne firmy, kde mi práci zprostredkovala agentura. Nasla jsem si ale i jinou praci, kde ted uz nemohu prohlaseni podepsat. Zajimalo by me jestli se da prohlaseni nejakym způsobem zrusit v pripade, ze jiz nechci prijimat zadnou praci od agentury a venovat se jenom praci u druhe firmy. Nechci aby mi druha firma zbytecne srazela dan ze mzdy, protoze jsem podepsala prohlaseni u agentury, se kterou uz stejne nehodlam vice spolupracovat. Popripade kdy uplyne doba po kterou plati podpis na prohlaseni? Kdyz nekde podepisi prohlaseni, plati to na cely rok, i kdyz uz u toho zamestnavatele nepracuji? Kdy mohu prohlaseni podepsat znovu? Musim ukoncit spolupraci s agenturou a teprve potom mohu podepsat prohlaseni u druhe firmy, nebo musim pockat do konce roku? Vim ze u vice zamestnavatelu nemuzu podepsat prohlaseni za stejne zdanovaci obdobi, ale jak je to obdobi dlouhe? Cely rok, nebo jen doba po kterou u toho zamestnavatele pracuji? Doufam, ze jste z toho trosku pochopila na co se ptam, je to trochu zmatene.  Dekuji za odpoved:)
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #27 kdy: Listopad 19, 2009 »

Z dohody o provedení práce se odvádí jen daň, do výše hrubé mzdy 5 tisíc srážková, nad 5 tisíc zálohová, z dvaceti tisíc bude daň 3 tisíce...  
IP zaznamenána

Verka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 07, 2009 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká cesta, jak se vyhnout daním z příjmu, v případě, že jsem stále studentkou Soš s denním studiem. Jako pracovní poměr mám podepsanou smlouvu o autorské dílo za překládání. Vím o možnosti tzv.růžového prohlášení, jež osvobozuje studenty od placení daní, ale tento formulář mám již na jiném místě (ale lze ho snad volně přenést). Je mi více než 18 let. Děkuji Verka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 07, 2009 »

Při odměně vyšší než 5.000,- Kč se odvádí zálohová daň. ZP, ani SP se neplatí bez ohledu na výši odměny.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3