Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doložení praxe u řemeslné živnosti  (Přečteno 2965 krát)

Light

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« kdy: Červenec 07, 2016 »

Dobrý den, mám dotaz ohledně doložení praxe k řemeslné živnosti, ve které nejsem vyučen. Chci založit živnost na montáž chladících zařízení a potřebuji doložit rok praxe, protože jsem vyučen v příbuzném oboru. Problém nastává v tom, že jsem toto zaměstnání vykonával před 11 lety, kdy tento obor byl zařazen pod živnost montáž vyhrazených elektrických zařízení a tím pádem mám ve smlouvě zapsáno, že jsem pracoval jako elektromontér a ne jako montér chladících zařízení. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« Odpověď #1 kdy: Červenec 07, 2016 »

Dobrý den. Zkuste kontaktovat bývalého zaměstnavatele a požádejte ho, aby Vám vystavil potvrzení, že jste vykonával činnost montéra chladících zařízení.
IP zaznamenána

Light

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« Odpověď #2 kdy: Červenec 07, 2016 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel jsem kontaktoval živnostenský úřad u nás v Plzni a na žádné potvrzení nebude brán zřetel. Bylo mi sděleno, že uznají praxi pouze když bude pozice zapsána v pracovní smlouvě. Tak nevím.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« Odpověď #3 kdy: Červenec 07, 2016 »

Uznání praxe je v kompetenci živnostenského úřadu. Navrhli nějaké řešení? Třeba odpovědného zástupce?
IP zaznamenána

Light

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« Odpověď #4 kdy: Červenec 07, 2016 »

Asi mi nic jiného nezbyde. Existuje určitá lhůta po kterou budu muset mít odpovědného zástupce? Nebo ho budu muset mít po celou dobu podnikání? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doložení praxe u řemeslné živnosti
« Odpověď #5 kdy: Červenec 07, 2016 »

Odpovědného zástupce musíte mít tak dlouho, dokud nezískáte potřebnou praxi. V tomto případě bych to viděla na 1 rok.
IP zaznamenána
Stran: [1]