Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: řemeslná živnost  (Přečteno 2626 krát)

jackhosi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
řemeslná živnost
« kdy: Březen 14, 2016 »

Dobrý den, chtěl bych zacít podnikat ve stavbe a obestavbe krbu, kamna, někde jsem se docetl ze potrebuji byt vyucen v oboru nebo nekolik let praxi, je mozná jina zivnost kde jiz toto nepotrebuji a mohu vykonavat toto řemeslo ? dekuji
IP zaznamenána

Jitka Pospíšilová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
řemeslná živnost
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2016 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala na podnikání v pohostinství. Je to řemeslná činnost. (Paušál 80 %).
Ale ještě pracuji, v úplně jiné firmě, na hlavní pracovní poměr. Můžu si přiznat paušál jen u pohostinství a zálohovou daň mít jen u zaměstnavatele?  Děkuji Pospíšilová
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
řemeslná živnost
« Odpověď #2 kdy: Březen 16, 2016 »

Dobrý den, ano, pohostinství je řemeslná činnost, výdaje k této činnosti uplatníte v příloze ve výši 80 % příjmů, a vznikne základ daně z podnikání,
který se sečte se základem daně z HPP, a dál už se bude počítat s jedním číslem.
Pokud máte na mysli, že daň z HPP vyúčtuje zaměstnavatel, a daň z podnikání zdaníte v přiznání, tak to asi ne...
IP zaznamenána

Jitka Pospíšilová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
řemeslná živnost
« Odpověď #3 kdy: Březen 17, 2016 »

Děkuji, já jen, že jsem se dočetla, že když budu mít více podnikatelských činností, tak musím použít paušál na všechny.
a nejde u jedné činnosti použít paušál  a ostatní účtovat např. v podvojném účetnictví. Špatně jsem se vyjádřila.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
řemeslná živnost
« Odpověď #4 kdy: Březen 17, 2016 »

Ano, musíte se rozhodnout při více činnostech podléhajících při výdajích procentem z příjmů různým sazbám, buď budete uplatňovat u všech činností skutečné výdaje, nebo u všech činností výdaje procentem.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
řemeslná živnost
« Odpověď #5 kdy: Březen 18, 2016 »

Výdaje procentem z příjmů podrobně viz http://jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-procentem.php
Je tam uvedena i situace při různých druzích příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]