Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kterou kategorii volné živnosti vybrat  (Přečteno 2659 krát)

Kata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« kdy: Březen 13, 2016 »

Dobrý večer,
chci si založit online obchůdek na jednom portálu (něco jako český Fler) s předměty zdobenými obrouskovou technikou. Už vím, že se k tomu musím mít registrovanou živnost. Prohlížela jsem si seznam volných činností a jejich náplní (http://www.businessinfo.cz/cs/legislativa-pravo/zivnostenske-podnikani/zivnosti-volne.html) a až na jednu výjimku (21. Výroba stavebních hmot, porcelánových, keramických a sádrových výrobků - chci \"dekupážovat\" m.j. porcelánové/keramické květináče) se nic z toho nehodí na to, co chci dělat.
Koukám, že ty živnosti jsou částečně rozděleny podle materiálů. Moje předměty by měly být věci z plechu (konvice, plechovky), dřeva (krabice, drobný nábytek apod.), papíru (papírové lampy), plastu (květináče, konvice). V odpovídajících kategoriích (12,13, 27, ...??) ale nikde není řeč o dekoraci, jen o výrobě.
Nebo si mám zaregistrovat prostě \"80. Výroba, obchod a služby jinde nezařazené\"?
Moc prosím o radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2016 »

Dobrý večer, zaregistrovala bych obor č. 80. Ono je celkem jedno, jaký obor zvolíte. Jestliže máte živnostenské oprávnění na volnou živnost (Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona), tak můžete provozovat všech 80 oborů, ani je nemusíte mít jednotlivě zapsané v živnostenském rejstříku.

Jestli si půjdete vyřídit živnostenské oprávnění na ŽÚ osobně, tak Vám určitě poradí, jaký obor zvolit.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2016 »

Volná živnost podrobněji viz http://jakpodnikat.cz/zivnosti-volne.php
IP zaznamenána

Kata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2016 »

Dík za obě odpovědi, bohužel obě skončily ve spamu, tak až nyní.
Já už jednu volnou živnost zaregistrovanou mám (moje \"chlebové\" zaměstnání, nic \"kreativního\"), takže si chci ŽL jen rozšířit.
Na ochotnost úřednic na ŽÚ nechci moc spoléhat... ale pokud je to, jak píše Zdena, tak si tedy zaregistruju tu 80. a eventuálně 21., na to se už zeptám.
Vyřizovat to budu kdovíkdy, protože bohužel \"výroba\" nejde tak rychle, jak jsem si představovala a já si to chci hlavně užít, dělám to pro radost, ne pro prachy. Takže možná až na podzim, já nikam nespěchám...
Ještě jednou dík a užijte si začátek jara.
K.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« Odpověď #4 kdy: Červen 09, 2016 »

Pokud budete chtít mít zapsán obor činnosti, tak oznamte obor č. 41 - \"výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižutérie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů\". Obsahová náplň tohoto oboru stanoví, že v rámci oboru je možné vyrábět upomínkové a dekorativní předměty. Předpokládám, že předměty budete pouze dekorovat, tedy květináče, konvice, lampy a pod. nebudete vyrábět.
V nařízení vlády č. 278/20008 Sb. si můžete obsahové náplně živností přečíst podrobně.
IP zaznamenána

Kata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Kterou kategorii volné živnosti vybrat
« Odpověď #5 kdy: Červen 09, 2016 »

Dobrý nápad, nevzpomínám si, že bych si té kategorie všimla.
V podstatě tam o dekoraci ani není řeč... to jen kdyby mě napadlo něco \"vyrobit\" od nuly. Třeba deštník, heh.
Ještě jsem v té věci pořád nic nepodnikla, protože výroba dál vázne, takže tím spíš dík.
IP zaznamenána
Stran: [1]