Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP u OSVČ  (Přečteno 2803 krát)

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
DPP u OSVČ
« kdy: Březen 10, 2016 »

Dobrý den, prosím jak je to s DPP u OSVČ?

jde mi o to že se tady hádáme zda si může nebo musí OSVČ v daňovém přiznání přiznat DPP.

jedna polovina tvrdí že ne,  že DPP je na uvážení, zda si ho bude podnikatel chtít zahrnout do přiznání nebo nebude chtít a nedá ho tam. (že dokonce před dvěma lety to nebylo vůbec povoleno, dat si DPP do DP)
já tvrdím že musí, protože u DPP podepsal prohlášení poplatníka,  tudíž si tam celý rok uplatňoval slevu na poplatníka a v daňovým přiznání si ji uplatní podruhé.
proto si myslím že tuto DPP si MUSI dát do daňového přiznání.


prosím o vysvětlení jak to je doopravdy...n  (osvč má DPP do 10tis, aby nepodléhal odvodum na ZP a SP)

děkuji Deny
IP zaznamenána

taxi

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 220
DPP u OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2016 »

Dobrý den, pokud byla u DPP srážena zálohová daň, jde do přiznání, pokud je u DPP srážena daň srážková, do přiznání jít nemusí, ale může, pokud má poplatník nízké příjmy, \"překlopí se\" srážková daň na daň zálohovou...a může vzniknout vratka.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14499
DPP u OSVČ
« Odpověď #2 kdy: Březen 10, 2016 »

Předpokládám, že OSVČ je povinen podat daňové přiznání. V tom případě musí uvést i DPP, která byla zdaněna zálohovou daní. Více v § 38g/3 ZDP.
IP zaznamenána

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
DPP u OSVČ
« Odpověď #3 kdy: Březen 10, 2016 »

Moc děkuji
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 567
    • http://www.jakpodnikat.cz
DPP u OSVČ
« Odpověď #4 kdy: Březen 11, 2016 »

Dohody o provedení práce a jejich uvádění a neuvádění v daňovém přiznání jsou docela na hlavu, zpřehlednit se to snaží i http://jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php
IP zaznamenána

Leaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPP u OSVČ
« Odpověď #5 kdy: Červen 23, 2016 »

Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Jsem OSVČ hlavní a začala jsem pracovat u jedné firmy na DPP (příjem do 10.000 Kč měsíčně). U firmy jsem podepsala \"růžové prohlášení\". Udělala jsem dobře? Nebo je výhodnější to nepodepsat? Jak to mám potom uvést v daňovém přiznání a mohu uplatňovat v daňovém přiznání slevu na poplatníka když ji už uplatňuje zaměstnavatel? Protože jako OSVČ mám nízké příjmy, tak je mi po podání daňového přiznání vyplácen daňový bonus na dítě a nechtěla bych o ten bonus přijít. Děkuji moc za odpověď, Lea.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DPP u OSVČ
« Odpověď #6 kdy: Červen 24, 2016 »

Dobrý den,

tím, že jste podepsala růžovku, tak vám nejsou sráženy zálohy na daň v průběhu roku. Pokud by jste nepodepsala, byly by vám zálohy sráženy,
ale vrátily by se vám po podání DPFO po uplynutí roku ( nebo by byly použity jako záloha, pokud by vám vyšla daňová povinnost).
Po uplynutí roku požádejte zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o příjmech, které uvedete ve svém daňovém přiznání.

Slevu na poplatníka uvedete ve svém daňovém potvrzení v plné výši.
IP zaznamenána

Leaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPP u OSVČ
« Odpověď #7 kdy: Červen 25, 2016 »

děkuji !!!
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 567
    • http://www.jakpodnikat.cz
DPP u OSVČ
« Odpověď #8 kdy: Červenec 08, 2016 »

Pokud jste podepsala Prohlášení k dani, po skončení roku uvedete příjmy z Dohody o provedení práce ve svém daňovém přiznání. Viz http://jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php
IP zaznamenána
Stran: [1]