Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaj na auto  (Přečteno 2138 krát)

VVera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Výdaj na auto
« kdy: Únor 07, 2016 »

Dobrý den, mám auto v OM, používám ho i pro soukromé účely a prosím o radu. Mám povinné ručení a havarijní pojištění se spoluúčastí 10.000,- Kč. Po malé dopravní nehodě mi pojišťovna proplatila vyfakturovanou částku s tím, že jsem uhradila spoluúčast, tj. 10.000,- Kč. Mohu si poměrnou část z těchto 10.000,- dát do nákladů na auto? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaj na auto
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2016 »

Pokud krátíte výdaje na platby povinného ručení a havarijního pojištění v poměru, v jakém auto používáte pro soukromé účely a pro podnikání, tak bych dala poměrnou část spoluúčasti do nákladů na auto.
IP zaznamenána

VVera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Výdaj na auto
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2016 »

Děkuji moc. za odpověď. Přeji pěkný večer.
IP zaznamenána

Lenka K

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
Výdaj na auto
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2016 »

Dobrý den,

mám auto v OM. Faktura, úvěr, TP vše je na mě. Po ukončení úvěru bylo sepsáno HAV a POV na manžela. Můžu si toto pojistné dát do nákladů, když jsou smlouvy naspané na manžela, nikoliv na mě jako OSVČ? Auto používám i pro soukromé účely, pojistné bych samozřejmě krátila.

děkuji a přeji pěkný večer
IP zaznamenána

Lenka K

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
Výdaj na auto
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2016 »

Citace: Lenka K
Dobrý den,

mám auto v OM. Faktura, úvěr, TP vše je na mě. Po ukončení úvěru bylo sepsáno HAV a POV na manžela. Můžu si toto pojistné dát do nákladů, když jsou smlouvy naspané na manžela, nikoliv na mě jako OSVČ? Auto používám i pro soukromé účely, pojistné bych samozřejmě krátila.

děkuji a přeji pěkný večer
Ještě bych chtěla doplnit, že pojistné je i placeno z účtu manžela. V tomto případě by už asi nešlo, pokud se nepletu. Moc děkuji za radu. Pěkný večer
IP zaznamenána
Stran: [1]