Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daň z nemovitosti  (Přečteno 4532 krát)

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
daň z nemovitosti
« kdy: Leden 28, 2016 »

Dobrý den, nevíte zda musím podat přiznání k dani z nemovitosti, když jsem minulý rok darovala ideální polovinu?
Když jsme chtěla vyplnit formulář přes portál,tak tam jsou pouze údaje o jednom poplatníkovi a navíc já jako poplatník zůstanu stejný a rozměry pozemku se taky nezměnily? Musím tedy podávat přiznání?
pokud ano, tak kam mám zapsat tu změnu, že polovinu pozemku vlastní někdo jiný? děkuji
IP zaznamenána

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
daň z nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2016 »

Citace: Denisa2
Dobrý den, nevíte zda musím podat přiznání k dani z nemovitosti, když jsem minulý rok darovala ideální polovinu? Ale nedošlo tím  ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně .
Když jsme chtěla vyplnit formulář přes portál,tak tam jsou pouze údaje o jednom poplatníkovi a navíc já jako poplatník zůstanu stejný a rozměry pozemku se taky nezměnily? Musím tedy podávat přiznání?
pokud ano, tak kam mám zapsat tu změnu, že polovinu pozemku vlastní někdo jiný? děkuji
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
daň z nemovitosti
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2016 »

Dobrý den, dílčí přiznání k DZN musíte podat vždy, když koupíte či prodáte či darujete nemovitost.
Nerozumím nějak tomu, že darujete, a přitom se rozměry pozemku nezměnily? Pozemek je stále stejně velký, to jo, ale Vy už vlastníte jen tu jednu polovinu, ne? Ale možná přemýšlím špatně ...
IP zaznamenána

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
daň z nemovitosti
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2016 »

Přemýšlíte dobře, to já se do toho zamotávám.  Je to stavební pozemek, na kterém stavíme barák. Pozemek byl můj,  ale aby příteli dali hypotéku, darovala jsem mu ideální polovinu.  Tak jsem to brala tak, že stále budu platit daň z nemovitosti ve stejné výši za celý pozemek ,jen je tam jeden vlastník navíc.  Ale protože jsem na internetu při vyplňování přiznání nenašla kolonku více vlastníků, tak nevím jak mám postupovat. a bohužel paní na finančním úřadu nezvedá telefon...
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
daň z nemovitosti
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2016 »

Dle mého názoru by jste měli podat přiznáni k DZN oba, Vy, že jste darovala, přítel že nabyl pozemek. Daň bude ve stejné výši, to ano. A bude jedno, kdo ji uhradí, jestli každý svůj díl, nebo jeden z vás za oba... si myslím, důležité je uhradit.
IP zaznamenána

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
daň z nemovitosti
« Odpověď #5 kdy: Leden 28, 2016 »

Děkuji Vám
IP zaznamenána
Stran: [1]