Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod z volné na řemeslnou živnost  (Přečteno 1210 krát)

Jarda75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Přechod z volné na řemeslnou živnost
« kdy: Listopad 28, 2015 »

Dobrý den
   Jsem 4 roky OSVČ. Moje činnost je především výroba průmyslových elektronických modulů a zařízení včetně jejich instalace případně instalace  zakoupených obdobných sériově vyráběných zařízení na různé pracovní stroje a výrobní zařízení a výrobní linky, včetně propojení kabeláží a dále provádím opravu těchto celých systémů. Uplatňuji výdaje paušálem.
     Do 25.3.2015 jsem měl zapsanou jen volnou živnost \"Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí\"    
    Pak jsem si uvědomil, že mohu využít řemeslnou živnost na moji práci a tedy vyšší výhodnější paušální výdaj. Na Živnostenském úřadě mi řekli, že moje činnost lze opravdu provádět podle řemeslné živnosti \"Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení\", takže v tom by neměl být problém. Řemeslnou živnost mám zapsanou od 25.3.2015.
Otázka je, zda musím  na  vyfakturovanou činnost před 25.3.2015  použít výdajový paušál pouze  60% ?  Rozhoduje datum příchozí platby (příjem) nebo datum uskutečnitelného zdanitelného plnění na faktuře, nebo něco jiného pro to zda uplatnit ještě 60% paušál nebo již 80% paušální výdaj.
 Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14731
Přechod z volné na řemeslnou živnost
« Odpověď #1 kdy: Listopad 28, 2015 »

Dle mého názoru rozhoduje datum příchozí platby (příjem). K příjmům, kterých jste dosáhl před 25. 3. 2015, byste měl použít výdajový paušál 60%.
IP zaznamenána
Stran: [1]