Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH Švýcarsko  (Přečteno 3067 krát)

wilbur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPH Švýcarsko
« kdy: Říjen 20, 2015 »

Dobrý den,

moc bych poprosila o radu s tímto účetním případem, protože ani po dotazování na Fú mi nebylo odpovězeno s tím, že to mám udělat jak myslím a že kdyžtak při kontrole se odhalí chyba :(

CZ firma AB podepsala smlouvu se Švýcarskou firmou o dodání specialního  systému vč. software. Systém je nakoupen postupně, následně dán dohromady ve Švýcarsku a tam zaměstnanci CZ firmy zařízení zprovozní. CZ firma nakupuje materiál ( zboží) na tento systém od firmy se sídlem v Irsku. Irská firma vystavila faktury o prodeji CZ firmě, ale část zboží byla poslána rovnou do ŠVýcarska, to je napsáno i na na faktuře, zboží nešlo vůbec do ČR, přepravu zajišťovala irská firma. z Těchto faktur se nevyměřovalo DPH, místo plnění nebylo v ČR, šly pouze do nákladů. Je to dobře? Druhá část zboží byla doručena do ČR, přeprava byla opět zajištěna irskou firmou. Z těchto faktur bylo vyměřeno DPH. Následně zboží co dorazilo z Irska bylo zasláno přes dopravní společnost DHL do Švýcarska. O přepravě tohoto zboží jsou celní záznamy. Firma AB vyslala do Švýcarska své zaměstnance aby zboží zkompletovali a zprovoznili. Firma AB vystavila fakturu na celkové plnění na 50 tis. ?. na Faktuře není vyčísleno kolik dělají služby a kolik materiál. Není to rozklíčováno ani ve smlouvě. Je tam jen hodnota celého plnění. A teď ten dotaz. Kolik a kam dostat do DPH v případě uskutečnitelného plnění? Zboží v hodnotě 20 tis. ? šlo rovnou z Irska do Švýcarska ( při přijetí faktury za zboží, toto nebylo dáno do DPH, nebyl reverse charge, je to dobře? u faktur, kde zboží v hodnotě 15 tis. ? dorazilo do ČR byl proveden reverse charge. A teď jak dostat ten prodej do DPH? Do reverse charge dám jen zboží co šlo přes celnici + služby?  Zboží, které nešlo přes ČR do DPH dávat nebudu nebo ho taky na nějaký řádek uvedu, aby mi to v součtu po řádcích DPH dalo oněch 50 tis. ??

moc děkuji za případnou odpověď

PN
IP zaznamenána
Stran: [1]