Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Mandatní smlouva a DPH  (Přečteno 782 krát)

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Mandatní smlouva a DPH
« kdy: Duben 11, 2015 »

Dobrý den. Potřebuji poradit. Jsem OSVČ, plátce DPH. Mám trafiku, vedlejší obchod skončil a přemluvili mě, ať po nich převezmu sběrnu opravny obuvi. Firma se mnou uzavřela mandatní smlouvu, kde je uvedeno, že mi bude vyplácena odměna v % rabatu, který je zahrnut v ceně za opravenou obuv a proplacení odměny bude provedeno hotově na začátku následujícího měsíce. Na rozdíl ode mě oni nejsou plátci DPH. Funguje to tak, že lidé si přinesou boty, oni jednou týdně tyto odvezou a přivezou opravené a já od lidí vyberu peníze za opravu. Všechny doklady, které používám, jsou té firmy. Teď skončil první měsíc a oni mi přinesli fakturu, na které je uvedena sečtená částka za všechny opravy v daném měsíci, pod tím odečtena provize a výslednou částku jsem jim odevzdala. Faktruru jsem si prohlédla až dodatečně a je jasné, že ji nemohu dát do účetnictví, protože k ní nemám žádný příjem. Chápu to správně, že mým příjmem je jen provize, takže bych já měla jim vystavit doklad na provizi? A protože jsem plátce DPH, měl by ten doklad být také s DPH, i když oni nejsou? Děkuji za rychlou odpověď, abych vše mohla dát do pořádku a vrátit jim jejich fakturu zpět.
IP zaznamenána
Stran: [1]