Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup domény a hostingu - výdaj  (Přečteno 2891 krát)

Kros

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Nákup domény a hostingu - výdaj
« kdy: Duben 08, 2015 »

Zdravím,
při nákupu domény a hostingu mi byla dodána zálohová faktura, daňový doklad a následně faktura. Co z toho použít do evidence jako výdaj, když jsem neplátce DPH.

Díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Nákup domény a hostingu - výdaj
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2015 »

Předpokládám, že zálohová faktura a konečná faktura byly vystaveny na stejnou částku, nic jste nedoplácel. Spojte všechny doklady dohromady (i když daňový doklad byste mohl vyhodit) a daňový výdaj uplatněte při úhradě zálohy.
IP zaznamenána

Kros

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Nákup domény a hostingu - výdaj
« Odpověď #2 kdy: Duben 10, 2015 »

Děkuji. Ano byly na stejnou částku. Dokumenty mám v elektronické podobě, takže se to bude hůře spojovat. Zároveň mi jde o to, co si evidovat v evidenci.

Tím že nemám ještě tolik výdajů, tak jsem to nijak neřešil. Jakým způsobem se řeší číslovaná řada na přijatých/výdajoých fakturách, když každá faktura má jiné číslo?

Děkuji
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Nákup domény a hostingu - výdaj
« Odpověď #3 kdy: Duben 11, 2015 »

Dobrý den,

ve výdajích si můžete evidovat vše, co souvisí s činností a co jste schopen si případně obhájit.
Způsob vedení záleží na Vás, např. setřídít podle nějakého klíče doklady a zvolit číselnou řadu výdajových dokladů - úhrady v hotovosti př. V/2015001 - V/2015..., příjmy v hotovosti P/2015001 - V/2015...  
Faktury hrazené přes účet rozdělit na přijaté a vydané, opět nějaký klíč pro SVOU číselnou řadu, já si čísluji zvlášť faktury vydané f/....  a faktury
přijaté F/....
Záleží na Vás, jaký systém si zvolíte, hlavně aby to bylo srozumitelné pro Vás
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Nákup domény a hostingu - výdaj
« Odpověď #4 kdy: Duben 12, 2015 »

Jestli máte dokumenty jen v elektronické podobě, tak bude stačit konečná faktura, na které je uveden účel platby a výpis z běžného účtu, kterým dokládáte, že se výdaj uskutečnil.

Pro přijaté faktury si můžete vytvořit vlastní číselnou řadu, např. F/?, jak píše p. Jaromíra. V případě malého množství přijatých faktur se podle mého názoru ani nemusíte namáhat s vlastním číslováním. Do daňové evidence můžete v textu uvést např.: \"úhrada faktury Web4U\". V případě kontroly ji v hromádce pěti nebo deseti přijatých faktur určitě snadno najdete.
IP zaznamenána
Stran: [1]