Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přihlášení na ČSSZ zdravotní pojištovnu  (Přečteno 1940 krát)

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31

Dobrý den, založila jsem si živnost jako vedlejší činnost, příjmy budu mít alespon rok minimální. Na ŽÚ mě neregistrovali JRF ale klasicky, takže bych si ČSSZ a zdr. pojištovnu a FU oběhat sama. FÚ mam zařízený, ale nevím, jak to mám udělat s pojištěním. Sociální pojištění platit určitě nebudu muset, na to nebudu mít dostatečně vysoké příjmy. Muj dotaz zní, jestli i tak musím správě něco hlásit, oznámit např. začátek podnikání nebo nemusím? A to same platí u zdr. pojštovny. Zdravotní pojištění paltit určitě budu, ale opět, výdělek bude minimální, tudíž předpokládám, že pojištění zaplatím až příští rok a zálohu nebudu msuet hradit. Musím se tedy i tak nějak registrovat nebo oznámit začátek podnikání? Anebo nemusím a oznámím to vlastně až při podádní dani z příjmu? děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
přihlášení na ČSSZ zdravotní pojištovnu
« Odpověď #1 kdy: Duben 07, 2015 »

Do 8 dnů od faktického zahájení samostatné výdělečné činnosti (činnost nemusíte zahájit bezprostředně po získání živnostenského oprávnění, můžete zahájit později) jste povinna oznámit zahájení výkonu samostatné výdělečné činnosti jak zdravotní pojišťovně, tak OSSZ.
IP zaznamenána
Stran: [1]