Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doklady do OM a DPH  (Přečteno 4850 krát)

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« kdy: Březen 29, 2015 »

Dobrý den,Předělávám svou dílnu kterou mám ve vlastnictví na pokoje kde budou zbudovány 3pokoje po 2 lůžkách.Nechal jsem si zpracovat projekt a začal nakupovat stavební materiál(sádrokarton,izolace,kanalizační trubky).je nožné tento materiál dávat do nákladů a odpočítavat DPH.Jsem plátce o DPH a mám živnost na ubytovací služby.Pokud bych musel vložit tuto dílnu do majetku firmy jak to provedu?Nějakým odhadem?Děkuji Kartena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2015 »

Díla je samostatná budova?

S největší pravděpodobností provádíte technické zhodnocení, takže výdaje za nákup materiálů nebudete moci dávat rovnou do nákladů, ale postupně odpisovat.

Odpočet DPH podle toho, zda budete odvádět DPH na výstupu. Píšete, že poskytujete ubytovací služby (nikoliv pronájem, který je osvobozený od daně bez nároku na odpočet), takže si dle mého názoru můžete průběžně uplatňovat nárok na odpočet.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 20, 2015 »

Děkuji a prosím o vysvětlení .
Pokud koupím sádrokarton za 10 000 bez DPH a z Dph za 12100,mohu jsi tedy odečíst Dph 2100 v daný Qartál jako nedaňový výaj s opočtem DPH  a po ukončení pokojů po kolaudaci dát všechny doklady bez DPH do jednoho balíku a jako celek odečítat odpisama .Jak dlouho? Momentálně jsem ve ztrátě a budu ještě 3 roky.Poté můžu odepisovat? Dílna je součást domu kde bydlí rodiče,a pronajímám pokoje za úplatu na kratkou dobu.Včetně vystavení dokladu i s DPH.Děkuji za odpověď

Citace: Zdena
Díla je samostatná budova?

S největší pravděpodobností provádíte technické zhodnocení, takže výdaje za nákup materiálů nebudete moci dávat rovnou do nákladů, ale postupně odpisovat.

Odpočet DPH podle toho, zda budete odvádět DPH na výstupu. Píšete, že poskytujete ubytovací služby (nikoliv pronájem, který je osvobozený od daně bez nároku na odpočet), takže si dle mého názoru můžete průběžně uplatňovat nárok na odpočet.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #3 kdy: Duben 24, 2015 »

Děkuji a prosím o vysvětlení .
Pokud koupím sádrokarton za 10 000 bez DPH a z Dph za 12100,mohu jsi tedy odečíst Dph 2100 v daný Qartál jako nedaňový výaj s opočtem DPH  a po ukončení pokojů po kolaudaci dát všechny doklady bez DPH do jednoho balíku a jako celek odečítat odpisama .Jak dlouho? Momentálně jsem ve ztrátě a budu ještě 3 roky.Poté můžu odepisovat? Dílna je součást domu kde bydlí rodiče,a pronajímám pokoje za úplatu na kratkou dobu.Včetně vystavení dokladu i s DPH.Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #4 kdy: Duben 24, 2015 »

Děkuji a prosím o vysvětlení .
Pokud tedy koupím sádrokarton za 10 000 bez DPH a Dph je  2100,mohu jsi tedy odečíst Dph 2100 v daný Qartál jako nedaňový výaj s opočtem DPH  a po ukončení pokojů po kolaudaci dát všechny doklady bez DPH do jednoho balíku a jako celek odečítat odpisama .Jak dlouho? Momentálně jsem ve ztrátě a budu ještě 3 roky.Poté můžu odepisovat? Dílna je součást domu kde bydlí rodiče,a pronajímám pokoje za úplatu na kratkou dobu.( zřízené pokoje nejsou v majetku firmy)Včetně vystavení dokladu i s DPH.Dílna nebyla  ve firemním majetku.Děkuji za odpověď KARTENA
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #5 kdy: Duben 26, 2015 »

DPH z nakoupeného sádrokartonu si můžete odečíst v daném čtvrtletí (ve kterém budete mít v rukách daňový doklad). Z hlediska daně z příjmů půjde o nedaňový výdaj. Pokud chcete uplatňovat odpisy, případně náklady na opravy a údržbu nemovitosti, tak musíte nemovitost, případně její část ve výši svého spoluvlastnického podílu vložit do obchodního majetku. Ocenění nemovitosti bude záležet na tom, kdy jste nemovitost nabyl. Pokud jste ji získal darem a darování bylo osvobozeno od daně darovací, tak nebudete moci odpisovat celou nemovitost, ale jenom její technické zhodnocení. Pokud nejste vlastníkem nemovitosti, tak záleží na znění nájemní smlouvy, nebo smlouvy o užívání nemovitosti.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #6 kdy: Duben 28, 2015 »

Děkuji za pěkné vysvětlení.Technické zhodnocení bych tedy odpisoval z částky bez DPH?Po kolaudaci?Kartena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #7 kdy: Duben 28, 2015 »

Ano, z částky bez DPH a po kolaudaci.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #8 kdy: Květen 03, 2015 »

Děkuji,Prosím o radu ,platím jsi jako podnikatel pojistku pro ubytování odpovědnost za škodu ,kdyby jse něco stalo hostům(upadnutí ze schodů,led ze střechy)+pojištění budovy proti případným škodám od hostů (požár,vytopení,nabourání při couvání do budovy),Můžu tuto pojistku zahrnout do nákladů firmy i když budova není v OM firmy ,ale já jsem majitel?D2kuji Kartena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #9 kdy: Květen 03, 2015 »

Pojištění odpovědnosti za škodu hostům ano, pojištění budovy (nezahrnuté do OM) ne.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Doklady do OM a DPH
« Odpověď #10 kdy: Červen 23, 2015 »

Dobrý den,
  Mohu jsi odepisovat DPH také z technického zhodnocení při vytvoření parkoviště pro hosty? Děkuji Kartena
IP zaznamenána
Stran: [1]