Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: paušální výdaje a spoluvlastnictví  (Přečteno 1972 krát)

sam01

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
paušální výdaje a spoluvlastnictví
« kdy: Únor 09, 2015 »

dobrý den, uvažuji o zřízení provozovny (dílny) v rodinném domě, jehož jsem spoluvlastníkem (1/4). Ostatní spolumajitelé nebudou nijak zapojeni do mých aktivit. Rád bych uplatňoval výdaje paušálem. Jak mám ale chápat překážku \"nemůžeme uplatnit paušál pokud jsme spoluvlastníky majetku, kde příjmy a výdaje nejsou rozděleny mezi spoluvlastníky podle spoluvlastnických podílů\" ? Týká se mne to vůbec? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
paušální výdaje a spoluvlastnictví
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2015 »

Můžete být v klidu, Vás se to netýká. Uvedené omezení platí pro spoluvlastníky, kteří mají příjmy z pronájmu.
IP zaznamenána

Matulka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
paušální výdaje a spoluvlastnictví
« Odpověď #2 kdy: Únor 14, 2015 »

Dobrý den paní Zdeničko, měla bych prosím otázku ke spoluvlastnictví provozovny. Jsem spoluvlastník  provozovny / každý 1/3/.  V této provozovně 1 spoluvlastník podniká a má uzavřenou smlouva  o sdružení bez. pr. sub. s dalšíma 3 živnostníky /FO/. Spoluvlastník, který je členem sdružení poskytl ostatním členům sdružení bezplatně pronájem  této provozovny a zbývající 3 živnostníci platí nájem  dalším 2 spoluvlastníkům provozovny . Každý spoluvlastník bude podávat DP z pronájmu / nejsme živnostnici/. Můžeme uplatnt výdaje % ? Moc díky za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
paušální výdaje a spoluvlastnictví
« Odpověď #3 kdy: Únor 15, 2015 »

Dobrý večer. Podle mého názoru můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů. Předpokládám, že zbývající 2 spoluvlastníci pronajímají pouze část nemovitosti, která odpovídá velikosti jejich spoluvlastnického podílu.
IP zaznamenána

Matulka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
paušální výdaje a spoluvlastnictví
« Odpověď #4 kdy: Únor 15, 2015 »

Citace: Zdena
Dobrý večer. Podle mého názoru můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů. Předpokládám, že zbývající 2 spoluvlastníci pronajímají pouze část nemovitosti, která odpovídá velikosti jejich spoluvlastnického podílu.
Dobrý večer. Ano, každý spoluvlastník pronajímá 1/3 nemovitosti, což je spoluvlastnický podíl zapsaný na LV. Děkuji za odpověd.
IP zaznamenána
Stran: [1]