Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdo může uplatnit školkovné?  (Přečteno 3759 krát)

MonikaHa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 93
Kdo může uplatnit školkovné?
« kdy: Leden 20, 2015 »

Dobrý den, paní se v r. 2014 rozvedla a podruhé vdala. Nyní je na MD, takže zdanitelný příjem nemá. Může si uplatnit za r. 2014 školkovné její nynější druhý manžel (není rodič dítěte)? Otec - rodič dítěte - zase nežil s dítětem ve společné domácnosti po celý rok 2014 (společné trvalé bydliště měli, ale skuteně žili každý jinde). A může se tato sleva dělit - tzn. každý rodič by uplatnit polovinu školkovného? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2015 »

Dobrý večer,
 
nynější manžel si školkovné  uplatnit může (nevadí, že není otcem dítěte, ale jde o vyženěné dítě, nešlo by, pokud by žil s matkou dítěte jako druh/družka).

Slevu na 1 dítě může uplatnit pouze jeden z rodičů. V případě, že vyživují ve spol.domácnosti např.dvě děti, mohou se podělit  - každý na jedno dítě.
IP zaznamenána

hana.kotulan@seznam.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2015 »

Dobry den,mohu jako osvc uplatnit skolkovne,kdyz vydaje uplatnuji pausalem?
Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #3 kdy: Březen 23, 2015 »

Ano. U školkovného nevadí, že uplatňujete výdaje paušálem.
IP zaznamenána

hana.kotulan@seznam.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #4 kdy: Březen 31, 2015 »

Aha, děkuji. Je to ale tak, že je školkovné odčitatelná položka a ne sleva na dani. Takže v podstatě, vyjde-li daň do 24 tis., nic pro mě školkovné neřeší?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #5 kdy: Březen 31, 2015 »

Není to tak:-) Školkovné je sleva na dani podle § 35bb zákona o daních z příjmů. Oficiálně se tomu říká Sleva za umístění dítěte.
IP zaznamenána

hana.kotulan@seznam.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #6 kdy: Duben 01, 2015 »

Děkuji za odpověď, ještě tedy jedna doplňující otázka :-). Vzniká ze školkovného daňový bonus?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #7 kdy: Duben 01, 2015 »

Ne.
IP zaznamenána

Eva10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Kdo může uplatnit školkovné?
« Odpověď #8 kdy: Březen 20, 2016 »

Dobrý den, jsem zaměstnaná, ale dítě nenavštěvuje mateřskou školku celý rok. Část roku ho hlídala chůva. Jak si v tomto případě můžu uplatnit školkovné? Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]