Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: sídlo firmy  (Přečteno 13222 krát)

Milhaus001

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
sídlo firmy
« Odpověď #15 kdy: Leden 18, 2011 »

Dobrý den....děkuju za odpověď a takže když u rodičů jen bydlím a nic mi tu nepatří tak se nemusí bát?..nebo sebere majetek rodičům?...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sídlo firmy
« Odpověď #16 kdy: Leden 18, 2011 »

Jestliže exekutor zjistí, že bydlíte u rodičů, tak bude předpokládat, že vám tam něco patří. Rodiče mohou mít trable.
Přečtěte si článek zde: http://www.novinky.cz/finance/222478-exekutori-zabavuji-majetek-i-lidem-u-nichz-dluznik-jen-bydli.html
IP zaznamenána

Henrry11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sídlo firmy
« Odpověď #17 kdy: Únor 25, 2011 »

Dobrý den,

mám pronajatý byt. Kromě bydlení využívám tyto prostory také pro svoji podnikatelskou činnost (výuka cizích jazyků).

S majitelem bytu je sepsána řádná smlouva včetně souhlasu k provozování živnosti. Tato skutečnost však není ohlášena na živnostenském úřadě (místem podnikání je trvalé bydliště).

V souvislosti s tím mám ještě otázku. Je možné částečně uplatnit výdaje na pořízení vnitřního vybavení bytu (stůl, předsíňová stěna apod.)?

Za odpověď předem děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sídlo firmy
« Odpověď #18 kdy: Březen 12, 2011 »

Pokud máte souhlas majitele bytu, tak můžete na ŽÚ ohlásit provozovnu. Nákup vnitřního vybavení bytu, které není pevně spojeno s nemovitostí, například pracovní stůl, židle, můžete uplatnit jako výdaj na podnikání. Ve výši uplatněného výdaje zohledněte i fakt, že uvedené předměty budou využívány též k soukromým účelům, uplatnila bych jen 50%.
IP zaznamenána

Petr2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sídlo firmy
« Odpověď #19 kdy: Srpen 12, 2011 »

Dobrý den,

lze zřídit sídlo s.r.o. v bytě, který není zkolaudovaný jako kancelář? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sídlo firmy
« Odpověď #20 kdy: Srpen 27, 2011 »

Ano.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]