Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: bonus na děti  (Přečteno 2621 krát)

Malajsie2011

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 82
bonus na děti
« kdy: Červenec 11, 2014 »

Zaměstnanec ukončil prac. poměr dohodou 13.6.2014.Jeho HM je 4200kč za toto období,z toho 3 dny neplacené volno,  má dvě děti, při výpočtu mezd mi nenaběhl bonus na děti ve výši 2234kč. Je to správně?
Má zaměstnanec nárok na dovolenou když nastoupil 1.4.2014 a ukončil dohodou 13.6.2014?Pokud jsem mu nedovolila si vzít dovolenou a on si ji vzal, dala jsem mu neplacené volno, může on chtít proplatit dovolenou?Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
bonus na děti
« Odpověď #1 kdy: Červenec 13, 2014 »

Mám za to, že bonus náleží v případě, že HM je min.4 250 Kč/měsíc.

Nárok na dovolenou podle mého názoru má na alikvotní část a jediným důvodem pro proplacení nevyčerpané dovolené je ukončení prac.poměru.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
bonus na děti
« Odpověď #2 kdy: Červenec 14, 2014 »

Ano, pro uplatnění nároku na bonus na dítě musí hrubá mzda činit alespoň polovinu minimální mzdy, tedy 4250,-Kč.

U nároku na dovolenou v tomto případě nemám úplně jasno :-(, ale domnívám se, že zaměstnanec musí odpracovat alespoň 60 pracovních dnů v kalendářním roce. Po splnění této podmínky má nárok na 1/12 celoroční ŘD za každých 21 odpracovaných dnů. Objasní mi to někdo? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
bonus na děti
« Odpověď #3 kdy: Červenec 15, 2014 »

Na dovolenou za kalendářní rok nebo její poměrnou část podle § 212 ZP nemá dle mého názoru nárok, neboť v roce 2014 neodpracoval alespoň 60 dnů.

V tomto případě by se měl nárok na dovolenou posuzovat podle § 214 ZP. Zaměstnanci přísluší dovolená za odpracované dny ve výši 1/12 z roční výměry za každých 21 odpracovaných dnů (včetně svátků, které připadly na pracovní dny zaměstnance).
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
bonus na děti
« Odpověď #4 kdy: Červenec 16, 2014 »

Narazila jsem na tento dotaz v \" 1000 řešení\" vydavatelství PORADCE :

 Odpověď - jak píše paní Zdena :
\"Pokud zaměstnanci dle §214 ZP nevznikne právo na dovolenou za kalendářní rok, protože neodpracoval u zaměstnavatele alespoň 60 dnů, přísluší
 mu dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním
 roce\".
IP zaznamenána
Stran: [1]