Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a jak pro to udělat?  (Přečteno 1762 krát)

Aizen

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,
mám čtyřletou variantu RP. Dceři bude 1.5.2014 čtyři roky. Souběžně s rodičákem mám ŽL na příležitostné přivýdělky. Tím, že pobírám RP,
nemusím platit zálohy zdravotní a sociální. Tudíž se mi ŽL při RP vyplatí, neb každá koruna dobrá. Od jakého okamžiku se toto mění? Kdy
přesně musím případně zase začít platit?
Problém mám v tom, že na ŽL nevydělám tolik, abych zálohy pokryla. Na \"mateřské\" jsem od r. 2008, mám ještě starší dceru. Předtím jsem
byla pouze OSVČ, neměla jsem zaměstanvatele. Pro mladší dcerku mám místo ve školce až od 1.9.2014, do té doby se o ni musím postarat.
Babičky či manžel vypomůžou, ale celodenní hlídání pro ni do září nemám. Ráda bych se zaregistrovala na ÚP, abych mohla pobírat alespoň příspěvek v nezaměstnanosti (v jaké výši asi bude?), příp. hledat nějaký částečný úvazek. A tudíž by se na mne asi nevztahovala povinnost platit zálohy. Musím tedy asi přerušit živnost, že?
Od kdy mám živnost přerušit? Od kdy se nahlásit na ÚP? Jaké dokumenty k tomu potřebuji? Kdy dát vědět zdravotní pojišťovně a sociálce?

Předem moc děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]