Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zivnostensky list a DPH  (Přečteno 3537 krát)

martasek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
zivnostensky list a DPH
« kdy: Leden 03, 2008 »

Vcera jsem ohlasila zivnost a do pristi stredy mi vystavi dva zivnostaky. Ted se chci registrovat jako platce DPH, abych mohla zamestnavat brigadniky. Kdyz tam pujdu, muzu to ohlasit primo na zivnostenskem urade nebo se to hlasi na financnim urade? Plati se za to nejaky spravni poplatek?

Ma to jine vyhody/nevyhody oproti:
- smim zamestnat brigadniky
- ze vsech svych sluzeb musim zaplatit 19% dph, teda ted uz myslim 17%
- kdyz mam nejake vydaje za podnikani financni urad mi dph vrati

Dekuji za odpovedi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15040
zivnostensky list a DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2008 »

Plátcovství DPH nijak nesouvisí se zaměstnáváním. Pokud chcete přijmout brigádníky, musíte se na FÚ zaregistrovat též jako plátce daně ze závislé činnosti a zřejmě i ke srážkové dani, protože všichni brigádníci u vás nemusejí podepsat prohlášení k dani a mohou mít příjmy do 5 tis.Kč měsčně.
Jako plátce DPH budete odvádět daň ze svých zdanitelných plnění (služeb). Sazba daně se odvíjí od druhu poskytované služby, většinou se odvádí základní sazba ve výši 19%, která platí i v roce 2008.
U výdajů, které použijete pro své podnikání, si můžete uplatnit DPH na vstupu, pokud máte daňový doklad, vystavený jiným plátcem DPH.
Registrace, případně doplnění registrace k jednotlivým druhům daní na FÚ, je bez správních poplatků.
IP zaznamenána
Stran: [1]