Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nákup kreditů pro koupi fotografií ze shutterstock.com  (Přečteno 3275 krát)

romangr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, můj dotaz je následující:

Jsem fyzická osoba podnikatel, neplátce DPH, výdaje paušálem.
Pracuji jako webový grafik a při tvorbě využívám fotobanky k nákupu fotek do grafických návrhů. Využívám zatím českou fotobanku.
Potřeboval bych využívat i zahraniční www.shutterstock.com, která je zahraniční. Při registraci se ptají i na registrační číslo DPH, pokud jej nevyplním, je k ceně nákupu kreditů, za které později nakupuji fotografie, je připočítáno DPH.
Po zakoupení kreditů dostanu takovýto doklad: https://www.dropbox.com/s/v52svril4wq2nrz/doklad.png
Jedná se o to, že když nakoupím z této zahraniční fotobanky fotografie, nevím zda se ze mě stává identifikovatelná osoba?

Mohl by mi to někdo objasnit prosím?
IP zaznamenána

Milan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
nákup kreditů pro koupi fotografií ze shutterstock.com
« Odpověď #1 kdy: Leden 25, 2016 »

To by mě také zajímalo. Ve variantě, kdy si to pořízení do nákladů dám, a ve veriantě, kdy ne. Děkuji ;-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
nákup kreditů pro koupi fotografií ze shutterstock.com
« Odpověď #2 kdy: Leden 25, 2016 »

Správně byste se měl stát identifikovanou osobou. Ovšem když si nedáte doklad do nákladů, tak FÚ nezjistí, že jste se jí měl stát.

Myslím, že v případě nákupu od uvedené fotobanky by mohl být FÚ shovívavý i v případě, že byste si dal doklad do nákladů. Dodání obrázků podléhá zvláštnímu režimu jednoho správního místa (MOSS). To znamená, že pokud si objedná obrázky osoba nepovinná k dani (nepodnikající občan), tak dodavatel odvede DPH do ČR. Když stát vybere daň od dodavatele, tak by FÚ nemusel nutně buzerovat odběratele. Hlavním důvodem povinné registrace identifikované osoby je, aby stát vybral DPH v ČR.
IP zaznamenána
Stran: [1]