Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP  (Přečteno 3133 krát)

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
DPP
« kdy: Únor 05, 2014 »

Dobrý den chtěla bych se zepta, jsem na mateřské dovolené, nyní bych měla být cca 2 měsíce na DPP s platem do nebo rovno 10000,-Kč. Pokud podepíšu prohlášení nebudu platit sociální ani zdravotní ani daň z této částky? a co když prohlášení nepodepíšu? co je pro mne vyhodnější děkuji s pozdravem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2014 »

Prohlášení podepisujete jenom k dani z příjmů, se zdravotním a sociálním pojištěním nemá nic společného. Z odměny za dohodu o provedení práce do 10 tis. Kč měsíčně se neplatí ZP a SP. Pokud podepíšete prohlášení, tak si uplatníte slevu na poplatníka a zaměstnavatel nestrhne ani daň z příjmů. Při nepodepsaném prohlášení zaměstnavatel strhne a odvede daň podle zvláštní sazby 15%., kterou si můžete po skončení roku vyúčtovat prostřednictvím daňového přiznání. Podepsala bych prohlášení, je to pohodlnější.
IP zaznamenána

zdenuna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPP
« Odpověď #2 kdy: Červenec 20, 2014 »

Dobrý den, mám brigádníka a ještě jsem ho nenahlásila na FÚ, jaká je lhůta na přihlášení? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP
« Odpověď #3 kdy: Červenec 20, 2014 »

Do 15 dnů od vzniku povinnosti srazit daň nebo zálohu.
IP zaznamenána

marie388

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 68
DPP
« Odpověď #4 kdy: Listopad 29, 2014 »

Dobrý den,
   podnikatel potřebuje na 2 měsíce brigádníka na DPP. Jak je to, když je někdo na úřadu práce a má podporu a nebo když nemá podporu.
Jedná se jen o pár hodin měsíčně. Děkuji za radu. M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP
« Odpověď #5 kdy: Listopad 29, 2014 »

Dobrý den. Pokud pobírá podporu v nezaměstnanosti, tak může zůstat v evidenci ÚP, ale po dobu trvání DPP bude pozastavena výplata podpory. Jestli už nemá podporu, tak stačí oznámit zaměstnání - nejpozději v den nástupu (pokud včas neoznámí, tak by ho mohli vyřadit z evidence). Předpokládám, že půjde o tzv. nekolidující zaměstnání, kdy měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy, tj. 4.250,- Kč, od ledna 2015 pak 4.600,- Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]