Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktury a nezletilí  (Přečteno 2184 krát)

niveses

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Faktury a nezletilí
« kdy: Leden 31, 2014 »

Ahoj/Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s vystavováním faktur nezletilými.

Je mi 17 let a přivydělávám si vytvářením webových stránek. Mohu tedy vystavit fakturu jako \"normální občan\"? Lze na fakturu napsat, že se jedná o autorský zákon a proto mě nezajímá DPH?

Další otázka je k autorskému zákonu. Kolik mohu touto cestou vydělat, abych neřešil daň z příjmu? Zdravotní a sociální platit díky statutu student platit nemusím.

Pokud je výše uvedené blbost jak si co nejlépe externě vydělávat? Pokaždé je klient někdo jiný, takže podepisovat smlouvo o dílo atp. je zdlouhavé. Myslím tím např. Webtrh.

Děkuji a přeji příjemný den.
IP zaznamenána

mikron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Faktury a nezletilí
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2014 »

Odpověď neodborníka...

Samostatně výdělečnou činnost může vykonávat jen zletilý, tudíž i vydávat faktury nebo jiné účetní doklady na své jméno... Možností je to psát na rodiče, kteří to pak zahrnou do svých příjmů.

Vytváření webových stránek spadá pod nutnou živnostenského oprávnění - do živnosti volné \"výroba webových stránek\", autorským zákonem se tato činnost těžko obhájí

Pokud je zletilý student zároveň OSVČ, do určité výše výdělku se ho netýká sociálka, ale zdravotní platí z výdělku vždy. Ale to se vás netýká, protože nejste zletilý

Jako možnost bych viděl kromě napsání na podnikajícího rodiče domluvit s objednatelem služby \"dohodu o provedení práce\". Tu zdaňuje plátce srážkovou daní, viz tento web



Citace: niveses
Ahoj/Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s vystavováním faktur nezletilými.

Je mi 17 let a přivydělávám si vytvářením webových stránek. Mohu tedy vystavit fakturu jako \"normální občan\"? Lze na fakturu napsat, že se jedná o autorský zákon a proto mě nezajímá DPH?

Další otázka je k autorskému zákonu. Kolik mohu touto cestou vydělat, abych neřešil daň z příjmu? Zdravotní a sociální platit díky statutu student platit nemusím.

Pokud je výše uvedené blbost jak si co nejlépe externě vydělávat? Pokaždé je klient někdo jiný, takže podepisovat smlouvo o dílo atp. je zdlouhavé. Myslím tím např. Webtrh.

Děkuji a přeji příjemný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]