Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání  (Přečteno 1983 krát)

Marda

  • Host
Podnikání
« kdy: Prosinec 30, 2007 »

Dobrý den, jest-li že přeruším podnik. činnost (3.1.2007)a obnovím podnik. činost (31.3. 2007), musím do daň. základu započíst hodnotu zásob a zústatkovou hudnotu invest. majetku?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14662
Podnikání
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2008 »

Při přerušení a obnovení podnikání během zdaňovacího období nemusíte dělat žádné úpravy základu daně.
Úpravy by se dělaly tehdy, pokud by bylo přerušeno například v 09/07 a do dne podání daňového přiznání za rok 2007 (do 31.3.2008, resp. do 30.6.2008) nebyla obnovena činnost.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14662
Podnikání
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2008 »

Najdete v § 23, odst. 8 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]