Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ student  (Přečteno 728 krát)

mikepowers

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ student
« kdy: Říjen 08, 2013 »

Zdravím,
jsem studen a chci začít podnikat. Jednalo by se o zprostředkovatelskou činnost, ale ne, tak úplně. (Živnostenský list budu potřebovat zřejmě Velkoobchod maloobchod)
Vysvětlím:
Jde o internetový obchod.Peníze za zboží beru od odběratelů předem na účet,posílám je dodavateli (po odečtu mé provize) a zboží u něj objednám.Dodavatel zboží odešle přímo zákazníkovi.

Lze toto považovat za správný Živnostenský list ? Prakticky bych si musel celou částku co mi zákazník pošle napsat jako příjem a nakoupení zboží u dodavatele jako výdaj.
Motám se v tom už pár dní a potřebuji ujasnit, pro někoho nejspíše vtipné, otázky. Například daň z příjmů. Daň z příjmů je to co se dělá při daňovém přiznání, že ? Což je jednou do roka. Název je \"Daň z příjmů\", ale opravdová částka, která mi bude zdaněna přeci bude zisk a ne moje příjmy, když jsem na druhé straně měl obrovské výdaje, že ?

Také určitě budu muset vést daňovou evidenci , že ? Pokud bych to řešil paušálně, tak bych prodělával.
Měsíčně budu mít ten opravdu čistý zisk kolem 5 000 / 20 000 Kč.

Všem předem děkuji za rady. Pročetl jsem toho v posledních dnech tolik , že Vám moje otázku můžou přijít triviální, ale chci se ujistit.
IP zaznamenána
Stran: [1]