Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?  (Přečteno 7306 krát)

Masterpiece

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý den,
moc se všem omlouvám,jestli jsem zde udělala něco špatně. Nemohla jsem zpočátku najít kde mohu kam mohu vložit nový dotaz.
Moc prosím o odpověď na následující.
Chtěla bych si založit e-shop,zatím však na nějakém portálu,který je zdarma.
Ráda bych na něm nabízela čistící prostředky.
Pokud jsem to dobře pochopila,stačí si tedy zajistit Živnostenský list na Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje.
Když už budu list vůastnit,mohu zřídit e-shop a prodávat.
ALe tak jednoduché to asi není,je to tak?
Co z toho dále plyne za povinnosti pro mne?
Prodávat chci pouze soukromým osobám po nevelkém množství zboží.
Ale musím se tedy platit soc.zdrav.? Mám normálně svoji práci,tohle bych ráda jen jako bokem.
Ale se živnostenským listem získám i IČO A DIČ? dANĚ ODVÁDÍM?
Ještě jednou tedy shrnu.......
Zřídím si živnostenský list,nechám si udělat razítko,které budu používat na dodací listy-paragony,založím web s e-shopem a jednou za rok podám daňové přiznání? Je to tak nebo co navíc?
Moc Vám předem děkuji a ještě jednou se omlouvám.
Mějte všichni hezký den.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2013 »

Dobrý den,
pokud jste zaměstnaná, bude Vaše podnikání považováno za vedlejší činnost, vyřídíte si ŽL, přihlásíte se na OSSZ a zdravotní pojišťovně, a zaregistrujete na příslušném FÚ.
Zdravotní a sociální pojištění jako OSVČ vedlejší budete odvádět ze zisku (příjmy - výdaje).  
IČO Vám přidělí příslušný živnostenský úřad.
DIČ - to bude Vaše rodné číslo bez lomítka, je to číslo, pod kterým platíte daně, a případně komunikujete s finančním úřadem.
Přidělením DIČa se nestáváte plátce DPH, jak se někdo mylně domnívá.
Na začátku roku podáte daňové přiznání za rok uplynulý, uvedete příjmy jak ze zaměstnání (příslušný tiskopis vyžádáte na zaměstnavateli) tak příjmy z podnikání.
Razítko, nikde není v zákoně uvedeno, že fyzická osoba musí mít razítko, ale vypadá to tak nějak líp, hlavně právě při prodeji zboží.
IP zaznamenána

Masterpiece

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #2 kdy: Září 11, 2013 »

Mockrát Vám děkuji,vypadá to složitě,ale snad se to dá všechno nakonec dobře zvládnout.....
Citace: JANAA
Dobrý den,
pokud jste zaměstnaná, bude Vaše podnikání považováno za vedlejší činnost, vyřídíte si ŽL, přihlásíte se na OSSZ a zdravotní pojišťovně, a zaregistrujete na příslušném FÚ.
Zdravotní a sociální pojištění jako OSVČ vedlejší budete odvádět ze zisku (příjmy - výdaje).  
IČO Vám přidělí příslušný živnostenský úřad.
DIČ - to bude Vaše rodné číslo bez lomítka, je to číslo, pod kterým platíte daně, a případně komunikujete s finančním úřadem.
Přidělením DIČa se nestáváte plátce DPH, jak se někdo mylně domnívá.
Na začátku roku podáte daňové přiznání za rok uplynulý, uvedete příjmy jak ze zaměstnání (příslušný tiskopis vyžádáte na zaměstnavateli) tak příjmy z podnikání.
Razítko, nikde není v zákoně uvedeno, že fyzická osoba musí mít razítko, ale vypadá to tak nějak líp, hlavně právě při prodeji zboží.
IP zaznamenána

Masterpiece

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #3 kdy: Září 11, 2013 »

Abych to ještě upřesnila...
Nešla bych do toho sama. ŽL by byl na mě,ale chtěla bych aby se mnou mohla prodávat i přítelkyně,tudíž to by bylo jak? Byla bych stále OSVČ? Nebere se to ak trochu už jako firma? Musela by něco splnit i přítelkyně nebo už je jedno,že by mi pomáhala...?
Práci svoji máme obě dvě,nicméně kdyby to postupem času bylo možné,věnovaly byhom se téhle prozatím vedlejší činnosti naplno....
Děkuji Vám všem za každou odpověď..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #4 kdy: Září 11, 2013 »

Můžete se stát zaměstnavatelkou a přítelkyni zaměstnat.
Přítelkyně si může vyřídit vlastní živnostenské oprávnění, a můžete uzavřít sdružení fyzických osob.
Můžete založit právnickou osobu, například společnost s ručením omezeným.
IP zaznamenána

Masterpiece

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #5 kdy: Září 11, 2013 »

Mnohokrát Vam dekuji...
IP zaznamenána

Masterpiece

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #6 kdy: Září 20, 2013 »

Obracim se na Vas jeste s jednou s prosbou o vysvetleni...
Zajimalo by mne jeste, jak by to pro mne bylo s prijmy a vydaji? Budu platcem DPH? Podavam danove priznani? A bylo by mozne dodatecne pridat do nakladu trebe telefon?
A pokud nebudu prodavat jen fyzickym osobam, ale i velkoodberatelum musim v dokladech ci zivnosti neco zmenit nebo nahlasit?
Dekuji predem za odpoved..,
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #7 kdy: Září 21, 2013 »

Plátcem DPH se můžete stát buď dobrovolně, což bych nedělala, a nebo ze zákona, pokud váš obrat za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců přesázne milion.  
Pokud jste telefon zakoupila 12 měsíců před zahájením podnikání, můžete ho dát do výdajů, ale pozor, z jaké části telefon užíváte soukromě a z jaké k účelům podnikání.
Nic hlásit, pokud vím, nikam nemusíte, je jedno, prodáváte li fyzickým osobám či velkoodběratelům, jen ceny by asi měly být jiné pro maloodběratele a velkoodběratele.
IP zaznamenána

renesas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Jak funguje -nákup zboží za účelem dalšího prodeje?
« Odpověď #8 kdy: Říjen 03, 2013 »

ono to jde udělat celé jednodušejc - vykašlat se na českou byrokracii, která Vás prostě semele a registrovat si byznys (zejména pokud máte jen eshop) v jiném státě EU. Nejlépe ve Spojeném království. Co je k tomu potřeba: vymyslet název firmy, poslat sken cestovního pasu nebo řidičáku, čímž se doloží totožnost a poslat scen výpisu nebo dopisu banky, kde musí být Vaše jméno a adresa. Tím se doloží bydliště. A zaplatit poplatky ( o něco menší než v Česku). Za 2-3 dny máte založenou firmu s přiděleným IČO a zřídíte si eshop. A to je všechno. Razítko nepotřebujete, protože razítko je výmysl a přežitek CK mocnářství, odkud tenhle výmysl převzali bolševici a dovedli k absolutní dokonalosti. Místo razítka máte tyto  povinnosti: 1x ročně do 7 měsíců počítáno od 1.dne měsíce následujícího po měsíci, v kterém jste založili firmu, musíte nahlásit náklady a zisk a změny ve firmě (pokud nějaké jsou). Zisk a náklady se nahlašují sumarizovaně, neposílají se nikam žádné kopie účtenek a faktur. A o je všechno. Nějaký dotaz? Klidně mi pošlete majl, rád zodpovím.
IP zaznamenána
Stran: [1]