Témata > Příjmy ze zahraničí, výdaje

Prodej výrobků do zahraničí

(1/2) > >>

dana_s:
Jsem neplátce DPH a otevřela jsem si e-shop s ručně vyráběným zbožím (šperky). Prozatím výrobky poskytuji pouze v ČR. Chtěla jsem se zeptat, zda prodejem do zahraničí (EU i mimo) mi vzniká povinnost registrovat se jako plátce DPH?

Děkuji.

Zdena:
Pouhým prodejem zboží do zahraničí Vám nevzniká povinnost registrace k DPH. Pokud byste ale prodávala zboží prostřednictvím zahraničních portálů, které si za prodej účtují provize, pak byste se dnem přijetí jejich služby (zprostředkování prodeje) stala identifikovanou osobou.
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovana-osoba-k-dph.php

dana_s:
Moc děkuji!

Ještě mám jeden dotaz, používám zahraniční portál Zazzle, kde lze nahrát vlastní design na trička apod., které tento portál poskytuje. Někdo si objedná tričko s mým designem a já dostanu z tohoto prodeje určité procento provize. Musím se v tomto případě stát plátcem DPH/identifikovanou osobou?

Zdena:
Záleží na tom, kde jsou registrovaní. Pokud jen v USA (ústředí), nebo jednáte s pobočkou usídlenou v jiné třetí zemi (Kanada, Austrálie, Japonsko), tak se nemusíte registrovat. Pokud mají provozovnu v některé ze zemí EU, a tato provozovna Vám vyplácí provize, tak se stáváte identifikovanou osobou.

JanDv:
Dobrý den,

plánuji internetový prodej vlastních triček (jako podpora webu od mých čtenářů) do zahraničí (USA, EU i zbytek světa). Jsem neplátce DPH, jsem zaměstnanec a mám živnost.list. Trika bych vyráběl zde v ČR. Web spravuji zde v ČR, je však na serveru v USA. Trička by se prodávala v drtivé většině obyčejným lidem, nikoliv podnikatelským subjektům.
1) musím s trikem zasílat fakturu a pokud ano, musí být na faktuře dph?
2) četl jsem v diskuzi limity příjmů v zemích EU, po kterých musím začít odvádět dph, znáte limit pro USA?
3) stačí mi při příjmech do 100 tisíc ročně (velmi nadsazený odhad, bude se jednat spíše o malý přivýdělek) tento prodej danit pouze v rámci daně z příjmu nebo ho musím danit složitěji?
4) nějaké další speciální daňové problémy/problémy s FÚ, před kterými byste mne varovala?

Děkuji moc za odpověď. Sám si s tím nevím rady a i na FÚ v mém městě je to pro tamní ctihodné dámy těžko rozlousknutelný oříšek, bohužel... Nová doba, hranice už nic neznamenají, těžko se v tom orientovat. Nechci však čelit zbytečným sankcím či dokonce trestům.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi