Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Evidence zásob zboží  (Přečteno 1095 krát)

marvell_cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Evidence zásob zboží
« kdy: Květen 02, 2013 »

Dobrý den,
zítra bych si rád založil živnost a prosím o radu k pár otázkám. (Budu OSVČ jako vedlejší činnost, plátce DPH, povedu daňovou evidenci , zároveň jsem zaměstnanec a student)

1) Koupil jsem nějaké zboží ještě před založením živnosti. Je to v pořádku? Můžu si je dát do knihy přijmů a výdajů? DPH jsem za ně ještě neplatil, neboť ještě nejsou na území ČR

2)Musím povinně vést evidenci majetku? Jediným mojim majetkem bude zboží (do 20000Kč/kus). Pokud mám tu povinnost, jak správně zboží ocenit (možná i když ji mít nebudu, tak prosím o odpověď)? Zboží koupím za cenu X, Y stojí poštovné v USA, paušálně platím Z za skladování v USA (ročně). Různé druhy zboží pak posílám dohromady v 1 balíku kurýrem do ČR za cenu YY, zaplatím clo za vše dohromady ZZ. Jakou si mám dát hodnotu zboží do evidence majetku (zásob). Těžko budu přepočítávat kolik stálo poslání 1ks kurýrem z ceny YY, každé má jiné rozměry a hmotnost...

3) DPH zaplatím po uvolnění z od celníků na základě dokladu, který od nich dostanu, zárověň si ho ele odepíšu. Fyzicky tedy nezaplatím nic. Ale do evidence pro účely DPH si to zapíši? V kterém měsíci, v tom, co jsem zboží převzal nebo v tom, kdy mám povinnost platit DPH? Řekl bych, že za 1 je správně. Zapisovat to budu jako 2. položky příjem a výdaj, které budou ale shodné? Jak si to značíte vy?

4)Platím pomocí PayPal, tam mám zaregistrovanou platební kartu. Při koupi zboží se automaticky berou peníze z karty přes PayPal (pro kupujícího si neúčtuje žádné poplatky). Do knihy příjmů a výdajů stačí napsat výdej na nákup zboží do jednoho řádku a jako částku uvést to, co mi strhli z účtu? Nebo je to potřeba rozepisovat, to by bylo pro mě docela složité. Jako doklady o výdeji si zaeviduji výpis transakce z mého účtu a výpis z transakce z PayPal.

Děkuji předem za odpověď a zdravím vás.
Marcel p.
IP zaznamenána
Stran: [1]