Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Identifikovaná osoba Google + vynětí z předmětu daně  (Přečteno 3329 krát)

perluse

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Zaregistrovala jsem se jako id. osoba z důvodu § 6h - příjetí služby (dodání sítěmi) z EU, konkrétně reklama na Google, Irsko. Nakupuju přitom zboží v EU (Německo), musím tedy odvádět DPH rovnou i z prodeje dle § 108/1b anebo se mi týká § 2a Vynětí předmětu daně, konkrétně odst. 2 a) a b) - hodnota pořízeného zboží do 326 tis. + nejsem plátce, ale \"jen\" id. osoba?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Identifikovaná osoba Google + vynětí z předmětu daně
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2013 »

Pokud nakupujete od německého plátce (sdělíte mu své DIČ, dodá zboží bez německé daně), tak přiznáváte daň z pořízení zboží z jiného členského státu podle § 108/1/b ZDPH. Nemáte nárok na odpočet. Při prodeji v ČR neodvádíte DPH.
IP zaznamenána

lin.sweet

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Identifikovaná osoba Google + vynětí z předmětu daně
« Odpověď #2 kdy: Červen 18, 2013 »

Dobrý den,

ráda bych si ujasnila několik věcí kolem tohoto tématu - identifikované osoby DPH

1. na jedné diskusi jsem se dočetla:
\"Od roku 2013 se stáváte identifikovanou osobou (§ 6g zákona o DPH) pokud pořizujete zboží z jiného členského státu, které je předmětem daně. Předmětem daně je (kromě jiného) pořízení zboží v případě, že jste překročil limit 326 tis. Kč bez daně, pořízení do 326 tis. Kč je podle § 2a ZDPH vyjmuto z předmětu daně.
Pořízení zboží definuje zákon v § 16 zákona jako nabytí práva nakládat jako vlastník se zbožím od osoby registrované k dani v jiném členském státě ....\"

- rozumím tedy snad dobře, že identifikovanou osobou se stává podnikatel až vy chvíli kdy překročí nákup od pprodejce - plátce - v EU v hodnotě 326tis bez DPH
(tedy že se identifikovanou osobou nestává v případě jakéhokoli nákupu v menší výši)

2. dále by mne zajímala ještě jedna otázka
 - z důvodu přijetí služby plátce z EU se český podnikatel stane identifikovanou osobou ... po následně nakoupí např. zboží v hodnotě 20tis. CZK ... odvádí z něj také DPH, pokud fakturu/doklad má vystaven včetně DPH a tak jej i zaplatil? jde mi o to, zda se pak do danoveho přiznání uvádí všechny nákupy nevyjímaje fakt, že nákupy nepřesahují 326tis? jak je uvedeno výše?
nebo zde platí vyjímka onoho limitu? či jak v takovém případě postupovat? pokud se jedná př o maloobchodní nakupy, kde prodejce/obchod v jiné zemi EU vystavuje doklady pouze s DPH

Předem děkuji za odpověd.
IP zaznamenána
Stran: [1]