Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dane - částka nižší než 30.000 kč  (Přečteno 1774 krát)

Varca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dane - částka nižší než 30.000 kč
« kdy: Březen 28, 2013 »

Dobrý deň,
mala by som jeden, dúfam jednoduchý, dotaz. Som OSVC a dane v mojom prípade pojdu paušálom.
Moj daňový poradca vypočítal, že tento rok ma platenie daní obíjde, lebo daň nepresiahla čiastku
30 000 Kč. Konkrétne mi napísal: pokud po výpočtech vyjde částka nižší než 30.000 kč tak daně neplatíme (nad 30.000 se už platí)

Nie žeby som mu neverila, len sa mi v zákoníku nedarí nič také nájsť a moj poradca je momentálne nedostupný.
Mohli by sme ma prosím odkázať na príšlúšný zákon ktorý mi túto informáciu potvrdí?
Vopred ďakujem.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dane - částka nižší než 30.000 kč
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2013 »

Částka daně 30 000. Kč je rozhodující v případě placení záloh na daň z příjmu. Neznám Vaše příjmy za minulé roky, zda jste byla povinna platit zálohu na daň, ale zřejmě měl na mysli toto.

Pokud se jedná o vlastní daňovou povinnost, do maximální výše 24 840,- Kč, tak po uplatnění slevy na poplatníka je výsledná daňová povinnost nula. (Neberu v úvahu další slevy na děti, manžela, ZTP apod)
Požádejte poradce o podrobnější vysvětlení.
IP zaznamenána

Varca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dane - částka nižší než 30.000 kč
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2013 »

A aký praktický priebeh ma uplatnenie tejto slevy? Resp. akým sposobom sa uplatnuje? Doložením žiadosti ku daňovému priznaniu?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dane - částka nižší než 30.000 kč
« Odpověď #3 kdy: Březen 28, 2013 »

Tato sleva je uvedena v Zákoně o daních z příjmů, § 35ba odstavec 1, písmeno a).
IP zaznamenána
Stran: [1]