Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto a odpočet DPH  (Přečteno 2293 krát)

MaRe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Auto a odpočet DPH
« kdy: Únor 24, 2013 »

Dobrý dem, jsem neplátce DPH a v únoru 2013 jsem si zakoupila osobní automobil, který  mám v OM, od 3/2013 se stanu plátcem DPH, je možné si při podání Přiznání k DPH uplatnit odpočet DPH u již dříve zakoupeného auta?

Děkuji MaRe
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Auto a odpočet DPH
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2013 »

Ano, můžete uplatnit nárok na odpočet za období 12 měsíců před registrací. Uvádí se na řádku č. 45 přiznání k DPH.
IP zaznamenána

Johny7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Auto a odpočet DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 21, 2014 »

Dobrý den,

mohu si odpočet DPH na vstupu při nákupu osobního automobilu uplatnit v řádném daňovém přiznání během následujících 3 let od data uskutečnění zdanitelného plnění (nikoliv k jeho datu, resp. k datu obdržení daňového dokladu)? Automobil je využíván jak pro podnikatelskou činnost, tak pro soukromé účely. Vstupy koeficientem nekrátím (na výstupu nemám osvobozená plnění bez nároku na odpočet).

Musí být automobil pro možnost uplatnění odpočtu DPH na vstupu zařazen v obchodním majetku? Děkuju moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Auto a odpočet DPH
« Odpověď #3 kdy: Leden 25, 2014 »

Nárok na odpočet můžete uplatnit i později. Automobil musí být veden v evidenci obchodního majetku (§ 100 odst. 3 písm. b) zákona o DPH).
IP zaznamenána

andrea03

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
Auto a odpočet DPH
« Odpověď #4 kdy: Leden 27, 2014 »

při pořízení auta si můžete nárokovat jen poměrnou část služebních jízd, nikoliv soukromých.
stejně tak všechny ostatní náklady, jako jsou opravy a údržba, doplňky atd. pouze procentem služebního využití.
na konci roku přepočet soukromých a služebních jízd a pokud je rozdíl více jak 10%, v prosinci udělat vypořádání DPH
IP zaznamenána
Stran: [1]