Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohy na přelomu roku  (Přečteno 1606 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zálohy na přelomu roku
« kdy: Leden 22, 2013 »

Dobrý den paní Zdeno, prosím Vás o radu, resp. odsouhlasení, zda to dělám dobře.
V l roce 2011 jsme uplatňovala výdaje procentem, jsem plátcem DPH. Letos - za rok 2012-  budu opět uplatňovat. Jenom trošku tápu, mám asi 3 přijaté zálohy od odběratelů, kde nebyla vloni uplatněna DPH - vedu DE. Ke konečnému vyfakturování dojde letos - také samozřejmě i k odvodu DPH. Tudíž, pokud sečtu základy pro DPH za všechny čtvrtletí 2012, tak mi samozřejmě o tyto zálohy nesouhlasí se základem pro DzP. Jenom se ujišťuji, abych neměla nějaký problém ohledně FÚ - nebudou mi souhlasit základy DPH a DzP, ale domnívám se, že je to tak správně? Ještě se chci zeptat, jestli se tyto nevyfakturované dodávky evidují, pokud uplatňuji paušál. Děkuji Vám mnohokrát za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zálohy na přelomu roku
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2013 »

Dobrý den, paní Adrijano. Je to správně, základy pro DPH nemusí souhlasit se základy pro DzP. Za rok 2013 zase budete mít vyšší základ pro DPH než pro DzP. Kdyby se FÚ zajímal, tak není problém vysvětlit, proč tomu tak bylo.  Upozorňuji, že ze záloh, které přijmete od roku 2013, už budete muset odvést DPH.
Při uplatňování paušálu povinně evidujete pohledávky. Nevyúčtované přijaté zálohy jsou vaším závazkem, takže nemusíte evidovat.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zálohy na přelomu roku
« Odpověď #2 kdy: Leden 22, 2013 »

Citace: Zdena
Dobrý den, paní Adrijano. Je to správně, základy pro DPH nemusí souhlasit se základy pro DzP. Za rok 2013 zase budete mít vyšší základ pro DPH než pro DzP. Kdyby se FÚ zajímal, tak není problém vysvětlit, proč tomu tak bylo.  Upozorňuji, že ze záloh, které přijmete od roku 2013, už budete muset odvést DPH.
Při uplatňování paušálu povinně evidujete pohledávky. Nevyúčtované přijaté zálohy jsou vaším závazkem, takže nemusíte evidovat.
Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. O zálohách v letošním roce jsem si už přečetla v aktualitách. Je super, že tento server existuje, moc mi to pomáhá. Samozřejmě i Vaše rychlé odpovědi. Děkuji a přeji Vám krásný večer.
Adrijana
IP zaznamenána
Stran: [1]