Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: materiál v daňovém přiznání  (Přečteno 858 krát)

sunny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
materiál v daňovém přiznání
« kdy: Leden 22, 2013 »

Ráda bych se zeptala, do jaké míry jsem povinná evidovat nákup materiálu, výrobu z něho na zboží a dále prodej ? musí být podrobná skladová evidence a výdej ze skladu přesně evidován ? počet ks i v Kč (i stejný materiál má pokaždé jinou cenu ? dle dodavatele atd.)? Nejsem plátce DPH a mám malý obrat. Položky za materiál jsou korunové, max. stovkové,ale za to je jich velké množství (v celkovém souhrnu cca 30 až 40tis.). Zboží vyrábím spoustu ? různé druhy a občas ho zase rozložím z důvodu potřebnosti materiálu v něm obsaženého a výroby jiného zboží, které si zákazník objedná. Já bych osobně vše dala do spotřeby a evidovala jen výdaje ? dle faktur za materiál a pak příjmy z prodeje ? jen nevím, podle čeho bych potom vyplnila položku v daňovém přiznání ? materiál v Kč na skladě (nevím přesně název).
Dále by mě zajímalo ? když jsem teď při inventuře zjistila, že některé pár kousků materiálu mi chybí ? zřejmě se při výrobě zakutálely a omylem vysály ? můžu to nechat v nákladech? A jak je to s vyrobeným zbožím, které nosím z důvodu reklamy na sobě (lidé to vidí, líbí se, já předám vizitku, leták atd.)? Můžu ho dát do nákladů nebo musím materiál ve zboží takto vyrobeném a osobně nošeném odečíst z výdajů?
Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]