Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Zrušení registrace plátce DPH a přihlášení se jako identifik.osoba  (Přečteno 17563 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14807

Jestli jste měl obrat za posledních 12 měsíců nižší než 1 mil. Kč, tak můžete požádat o zrušení registrace podle § 106b zákona o dani z přidané hodnoty.
IP zaznamenána

Michal_H

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den paní Zdeno,

za posledních 12 měsíců jsem měl obrat o dost nižší, než je 1 mil. Kč.

Velice děkuji a přeji pěkný den.

S pozdravem

Michal
IP zaznamenána

Bláža

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23

Dobrý večer Zdeno,
dnes mě velmi zvyklal kolega jestli jako identifikovaná osoba postupuji dobře.
Prosím o komentář. Jsem průvodce, pracuji pro české a zahraniční CK z EU.
Za práci pro zahraniční CK vypisuji doklady s odkazem na místo plnění mimo tuzemsko, za měsíc kdy vzniklo plnění podávám souhrnné hlášení.
Za práci pro české CK DPH neodvádím.
Za čtvrtletí kdy mi vznikla plnění mimo tuzemsko podávám přiznání k DPH, v podstatě do řádku 21 posčítám hodnoty 3 předešlých souhrnných hlášení
/nebo 2 dle situace za dané čtvrtletí/
Kolega tvrdí, že nějaké dph odvádět musím. Má pravdu on nebo to dělám dobře a žádné dph neplatím z ničeho.
Je správné jak podávám formulář přiznání k dph?
Děkuji za odpověď.
Bláža.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14807

Dobrý večer, Blážo. Pokud pouze poskytujete služby do zahraničí (žádné služby ze zahraničí nepřijímáte), tak nemusíte odvádět DPH, daň odvede zákazník z EU ve své zemi. Řádek 21 je správně, uvádějí se do něj hodnoty ze souhrnného hlášení. Jenom si ještě ověřte, zda Vám zachovali čtvrtletní zdaňovací období, jestli nemáte měsíční období, ale to už by se snad z FÚ ozvali.
IP zaznamenána

Bláža

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23

Dobrý den Zdeno,
Moc Vám děkuji za odpověd. Takže vlastně DPH vůbec neplatím.
Kolega mě zmátl větou, kterou někde vyčetl v zákoně - \"Osoba identifikovaná k dani, na rozdíl od plátce DPH, podává danové přiznání pouze v případě, že jí ve zdanovacím období vznikla danová povinnost\".
Což já chápu jako součet souhrnných hlášení a on jako odvod DPH za něco.
Vznikne u identifikované osoby někdy situace, kdy by musela DPH odvést?
Předem moc děkuji za odpověd.
Bláža
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14807

Kolega má pravdu. Identifikovaná osoba je podle § 101/6 ZDPH povinna podat daňové přiznání v případě, že jí vznikla daňová povinnost. Ve Vašem případě daňová povinnost nevznikla (vznikla pouze povinnost přiznat uskutečněné plnění do EU, a na to stačí souhrnné hlášení), takže nemusíte odevzdávat přiznání k DPH. Když podáte, nic se nestane.

Daňová povinnost by Vám vznikla, kdybyste například přijala službu (nebo zboží s montáží) ze zahraničí od osoby povinné k dani.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]