Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda  (Přečteno 3201 krát)

vvikki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na dańové přiznání, jsem studentkou jako vedlejší činnost provozuji eshop kde vedu daňovou evidenci (nejsem plátce DPH), k tomu mám brigádu v obchodě, kde mám podepsané prohlášení (růžový papír a doložené potvrzení o studiu) výdělek není pravidelný vždy max 1900kč. Jak mám nyní zpracovat danové příznání? budu delat i přehledy pro zdravku a sociálku?

Ještě bych se chtěla zeptat do teď na mě táta uplatňoval slevy na studenta, bude je moci nadále využívat ačkoliv od 7.měsíce jsem OSVČ?

Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2013 »

Dobrý den, otec si na Vás slevu může uplatňovat i nadále, pokud jste nedosáhla 26 roků.

Nepíšete, jak vysoké jsou příjmy z podnikání, ale daňové přiznání a přehledy na příslušnou zdravotní pojišťovnu a sociálku by jste měla podat.      
Jana
IP zaznamenána

vvikki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2013 »

Omlouvám se za neuplné informace podnikám jako OSVČ od 7 měsíce, cca průměrný měsíční výdělek je 1000kč.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2013 »

Pokud máte vedle příjmů ze závislé činnosti( brigáda v obchodě ) jiné  příjmy vyšší jak 6 000 Kč, jste povinna podat DAP. Vzhledem k vaším příjmům vám nevznikne daňová povinnost, vypočtenou daň vám pokryje základní sleva na poplatníka.

Přehledy pro OSSZ a ZP taky musíte odevzdat.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2013 »

Ještě doplním :

V DAP musíte uvést i příjmy \" z obchodu \"  = § 6 ZDP, nechte si vystavit \"Potvrzení o zdanitelných přájmech....\"
IP zaznamenána

petrahom

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #5 kdy: Leden 16, 2013 »

Dobrý den,

byla mi nabídnuta práce na ŽL (cca 10 tis Kč). Nemám zatím žádnou zkušenost, a proto se chci zeptat, když jsem studentka prezenčního studia VŠ a nedosáhla jsem věku 26 let, jestli musím měsíčně platit zálohy na SP a ZP, když to za mě teď platí stát, nebo stačí odvádět ze svého příjmu daň, kterou vyúčtuji v daňovém přiznání? Musím se tedy přihlásit k ZP či SP v místě trvalého bydliště, nebo místně příslušné instituci?

Popř. uplatňuji u měsíční zálohy daně slevu na poplatníka či studenta?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #6 kdy: Leden 26, 2013 »

V prvním roce podnikání bez záloh.

V dalších letech zálohy na ZP ano, více zde, bod 3):
http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php

zálohy na SP podle zisku z předcházejícího roku, více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-a-nizky-zisk.php

Daň se platí jednou za rok, zálohy platí jen poplatníci, kteří měli v minulém roce daň vyšší než 30 tis. Kč. V daňovém přiznání můžete uplatnit slevu na poplatníka i slevu na studium.

Přihlášení na ZP a SP podle trvalého bydliště.
IP zaznamenána

IPAVLIKOVA

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Daňové přiznání OSVČ, student, brigáda
« Odpověď #7 kdy: Březen 05, 2013 »

Dobrý den,
mám klientku, která studuje a zároveň dělá vrcholově sport. Ukončila střední školu a než nastoupila na vysokou, tak šla na úřad práce. Tam ji spérovali jak malé děcko, že musí podávat dańové přiznání, platit SP a ZP,A to prý si musí doplatit vše od svých 15 let, kdy začala profesionálně sportovat, tj. asi 3 roky zpátky. První rok určitě neměla zisk vyšší než 15000,- Kč za rok. A pak pokud je student, tak provozování osvč je jen jako vedlejší a podle mě by nemusela platit ani SP ani ZP. Studuje na denním studiu a nemá živnostenský list. Bude snad mít jen nějaké oprávnění na rodné číslo. Můžete mi poradit jak je to tedy správně. Její matka si už neví rady a běhá od úřadu k úřadu.
Děkuji
Ivana
IP zaznamenána
Stran: [1]