Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: přerušení živnosti  (Přečteno 25790 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #30 kdy: Únor 18, 2015 »

Ano, je to tak. Úpravy základu daně by dělal v případě, že by neobnovil činnost do termínu pro podání daňového přiznání za rok 2015.
IP zaznamenána

ivana.o

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
přerušení živnosti
« Odpověď #31 kdy: Únor 18, 2015 »

Děkuji za velice rychlou zprávu. Jste opravdu super.
IP zaznamenána

turbo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
přerušení živnosti
« Odpověď #32 kdy: Březen 15, 2015 »

Dobrý den, podnikatel přerušil živnost v průběhu prosince 2014. Uplatňoval 80% výd.paušál. Následně mu byly koncem prosince 2014 a počátkem 2015 uhrazeny ještě nějaké pohledávky. Nyní chce živnost obnovit od 1.4.2015. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední termín pro podání DP, uvažuju správně, že mohu pohledávky uhrazené v mezidobí zahrnout do příjmů v DP za 2014 (resp. ty, které byly uhrazeny ještě v prosinci po přerušení živnosti) a pohledávky zaplacené v 1. čtvrtletí 2015 naopak zahrnu až do DP za 2015. Mohu zároveň u těchto příjmů uplatnit výdajový paušál?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #33 kdy: Březen 15, 2015 »

Ano.
IP zaznamenána

Klozová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přerušení živnosti
« Odpověď #34 kdy: Září 21, 2015 »

Dobrý den, FO přerušila činnost k 31.8.2015, měsíční plátce DPH, plátcovství DPH půjde zrušit nejdříve v 12/2015. Na skladě zůstává neprodané zboží. Musí se DPH odvést z tohoto neprodaného zboží v nákupní ceně do přiznání za měsíc srpen nebo až ze skutečné ceny při prodeji v dalším měsíci? Odepisovaný majetek - klimatizace a zařízení (zabudované v pronajatých prostorách), pořízení rok 2013, není zcela odepsána, musí se vracet uplatněné DPH, případně v jaké výši a kdy.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Michaela Čermáková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přerušení živnosti
« Odpověď #35 kdy: Listopad 03, 2015 »

Dobrý den,
mohl by mi zde někdo poradit, jak postupovat když jsem měla pozastavenou živnost do května 2015 a vzpomněla jsem si na to až v září :(
Tedy hned jsem naběhla na živnostenský úřad a opět živnost pozastavila na delší dobu. Nicméně vznikly mi tam ty čtyři měsíce, po které byla živnost aktivní, po celou tu dobu jsem normálně zaměstnaná na hpp, takže dluh na pojištěních by tam být neměl, ale stejně si nejsem jistá, jestli: 1 - musím podat daňové přiznání? 2 - musím zajít na finančák a nějak jim to tam sdělit? no a za 3 - nemohlo by finančáku stačit nějaké čestné prohlášení, že k obnovení došlo omylem a že jsem po tu dobu nepodnikala?

moc děkuji za rady...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #36 kdy: Listopad 03, 2015 »

1. Nemusíte.
2. Nemusíte.
3. Můžete zavolat na FÚ a zeptat se, jestli jste u nich zaregistrovaná k dani z příjmů. Jestli ano, tak bude stačit krátké sdělení, že Vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání. Podává se v termínu pro podání přiznání, tj. do 1.4.2016. Jestli nejste registrovaná k dani, tak nic:-)
IP zaznamenána

milanchodora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
přerušení živnosti
« Odpověď #37 kdy: Leden 29, 2016 »

Zdravím, musím zrušit živnost, pokud se nechám zaměstnat.?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #38 kdy: Leden 29, 2016 »

Nemusíte zrušit živnost. Pokud máte stejný předmět činnosti, jako zaměstnavatel, tak budete potřebovat jeho souhlas s podnikáním.
IP zaznamenána

milanchodora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
přerušení živnosti
« Odpověď #39 kdy: Leden 29, 2016 »

Moc děkuji, ještě dva dotazy.
1. musím něco hlásit na živnostenském úřadu, popř. finančním a sociálce.?
2. trochu odbočím, snad né hodně - do r.2007 jsem byl zaměstnaný, poté jsem dal výpověď a od té doby jsem OSVČ,
chci se nechat opět zaměstnat ( stejný obor ), netuším, kde se nachází můj zápočtový list. Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #40 kdy: Leden 29, 2016 »

1. Pokud budete pokračovat v živnosti, tak nemusíte nikde nic hlásit. Dobrovolně můžete oznámit změnu na OSSZ (poradí Vám, zda budete platit zálohy a jak vysoké) a své zdravotní pojišťovně.
2. Poslední zápočtový list vydal poslední zaměstnavatel v roce 2007. Při nástupu nemusíte předložit potvrzení o zaměstnání (zápočtový list). Oznamte zaměstnavateli, že jste byl zaměstnaný naposledy v roce 2007, dále už jenom OSVČ.
IP zaznamenána

milanchodora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
přerušení živnosti
« Odpověď #41 kdy: Leden 29, 2016 »

Znamená to tedy, že ho má dosud můj bývalý zaměstnavatel.?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #42 kdy: Leden 29, 2016 »

Možná máte zápočtový list doma v šuplíku:-) Zkuste poprosit bývalého zaměstnavatele o vydání kopie ZL.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]