Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Návrat do zaměstnání po mateřské  (Přečteno 1709 krát)

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
Návrat do zaměstnání po mateřské
« kdy: Prosinec 20, 2012 »

Dobrý den, prosím o radu. Na konci ledna se mám vrátit zpět do zaměstnání, ale bohužel pro mě není dostatek práce, tak mi zaměstnavatel nabídl velmi zkrácený úvazek. Pouze 2 dny v týdnu a s tím samozřejmě úměrně i plat. Mám pár dotazů: 1) musím to přijmout?  2) měl by mi nabídnout práci i na jiném místě, ale na stejný počet hodin? 3) případné odstupné by se teď počítalo z předpokládaného výdělku? 4) v případě, že bych na to přistoupila a pak mě chtěl po např. 3 měsících propustit, tak mi už ale bude počítat odstupné z výdělku zkráceného, že?  Prosím, co mi radíte? Čtyři roky mi slibuje, že pro mě tam bude místo vždycky a teď když dojde na lámání chleba, mě hodí přes palubu. Moc děkuji za rady. Lucie
IP zaznamenána

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
Návrat do zaměstnání po mateřské
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 20, 2012 »

Ještě poznámka, možná důležitá. Doma jsem už 4 roky a kousek, ale mám 2 děti, tedy 2 mateřské. L.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
Návrat do zaměstnání po mateřské
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 22, 2012 »

Citace: cateli
Dobrý den, prosím o radu. Na konci ledna se mám vrátit zpět do zaměstnání, ale bohužel pro mě není dostatek práce, tak mi zaměstnavatel nabídl velmi zkrácený úvazek. Pouze 2 dny v týdnu a s tím samozřejmě úměrně i plat. Mám pár dotazů: 1) musím to přijmout?  2) měl by mi nabídnout práci i na jiném místě, ale na stejný počet hodin? 3) případné odstupné by se teď počítalo z předpokládaného výdělku? 4) v případě, že bych na to přistoupila a pak mě chtěl po např. 3 měsících propustit, tak mi už ale bude počítat odstupné z výdělku zkráceného, že?  Prosím, co mi radíte? Čtyři roky mi slibuje, že pro mě tam bude místo vždycky a teď když dojde na lámání chleba, mě hodí přes palubu. Moc děkuji za rady. Lucie
Zaměstnavatel je povinen Vás zaměstnat a nabídnout Vám práci
odpovídající pracovní smlouvě, a to ve sjednaném rozsahu.
Tzn., že zkrácení úvazku nejste povinna přijmout.

Ovšem doporučila bych to zvážit:
Nepřijmete-li nabídku zaměstnavatele, dá Vám zaměstnavatel pravděpodobně výpověď (s nárokem na odstupné).
A maminkám s malými dětmi se dnes práce hledá hodně těžko.


Citace: cateli
Ještě poznámka, možná důležitá. Doma jsem už 4 roky a kousek, ale mám 2 děti, tedy 2 mateřské. L.
Nevracíte se z mateřské (ta v obou případech trvala prvních 28 týdnů), nýbrž z rodičovské dovolené.
IP zaznamenána
Stran: [1]