Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Hobby chovatelství  (Přečteno 728 krát)

Hobby chovatelka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Hobby chovatelství
« kdy: Listopad 30, 2012 »

Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat na následující záležitost:
Chodím do zaměstnání a jako hobby mám chov zvířátek. Nejedná se o žádný velkochov - v panelákovém bytě mám tři morčátka (dvě samičky a samečka) a čtyři ježky (tři samičky a samečka). V blízké době bych si ráda ještě pořídila tak tři ježčí samičky a jednoho samečka. Více určitě ne. Svoje samičky (ježčí i morčecí) dvakrát do roka připouštím a jejich mláďátka potom prodávám. Morčátka v průměru cca za 400 Kč jedno a ježečky v průměru cca za 2000 Kč jednoho. Peníze, které za jejich prodej získám, z velké části opět jdou na zvířátka - na krmení, veterinární péči, podestýlku a další potřeby. Mám udělanou neplacenou verzi webových stránek, kde píšu, co je okolo zvířátek nového, dávám tam jejich fotky i fotky z jejich nových domovů, píšu různé rady k chovu a dávám tam i nabídku mláďátek.
Jedná se v tomto případě o podnikání? Musím mít živnostenský list? Musím si nějak evidovat příjmy a výdaje a případný kladný rozdíl někde přiznávat?
Na závěr zdůrazňuji, že se opravdu jedná o můj koníček, zvířátka rozhodně nechovám pro zisk.
Moc děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]