Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kolik si platit nemocenskou, abych dostala rodičovský příspěvek?  (Přečteno 1279 krát)

lacime

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak to je, případně jak to bude s mateřskou a rodičovskou u OSVČ (jestli to chápu správně, tak mateřská je půl roku a pak od půl roku je rodičosvká?). Momentálně mám živnost jako vedlejší činnost a zálohy si neplatím, což už v r. 2013 si platit budu a budu to mít na hlavní činnost. Ale zajímalo by mne, kolik si musím platit a co, abych dostala alespoň nějakou normální mateřskou a rodičovskou a na jak dlouho tu rodičovskou budu mít (2,3,4 roky?). Stačilo by mi na 2 roky, ale raději vyšší příspěvek. A v případě, že bych si platila jen základní zálohy na zdravotní a sociální, případně jen nemocenskou (myslím 145 Kč), dostala bych něco, případně co? Byla jsem se ptát na OSSZ, ale tam mi k tomu moc neřekli. A v případě, že již na té mateřské budu, kolik si budu muset platit. Na otce dítěte by se to případně napsat nemohlo, jelikož on je také OSVČ.

Bohužel jsem tu odpověď, která by byla na všechny mé otázky a byla by aktuální, nenašla. Moc děkuji za odpovědi.

Lacime
IP zaznamenána
Stran: [1]