Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neplacené adwords  (Přečteno 3509 krát)

sunny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
neplacené adwords
« kdy: Srpen 01, 2012 »

Dobrý den,

manžel se mi snažil pomoct k návštěvnosti na mém novém e-shopu, kde se zatím podívali jen přátelé, a proto mi zařídil reklamu na google adwords. Podnikám jen jako VPP - menší přivýdělek, i když zatím spíše náklady..., proto by mě zřejmě zničilo, kdybych se musela stát plátcem DPH (vyšší ceny už při získávání zákazníků, složitější účetnictví atd.) Dnes jsem ale zjistila, že když podnikatel využívá služeb ze zahraničí od plátce DPH, musí se také stát plátcem DPH. Neplatila jsem ale žádnou fakturu do zahraničí. Fakturu vystavil český dodavatel kuponu adword (velmi levného) a tomu jsem jej zaplatila. Tento dodavatel dokonce není ani plátcem DPH. Na adwords jsem se zaregistrovala bez IČO.

Musím se přesto stát plátcem DPH a hrozil by mi jinak postih od FU nebo v tomto případě, to neplatí? Žádný únik daně tu přece nenastal...?

Děkuji a přeji hezké léto
IP zaznamenána

František Malý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
    • http://www.aaron.cz/
neplacené adwords
« Odpověď #1 kdy: Srpen 06, 2012 »

Být vámi, asi bych to vůbec neřešil.
IP zaznamenána

Albert Ryba

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
    • http://www.ictmanazer.cz/
neplacené adwords
« Odpověď #2 kdy: Srpen 11, 2012 »

Citace: digifan
Být vámi, asi bych to vůbec neřešil.
Jste si opravdu jistý, nebo je to jen váš dojem? Mám totiž stejný problém a rád bych to měl objasněné.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
neplacené adwords
« Odpověď #3 kdy: Srpen 12, 2012 »

Podle ustanovení § 94 odst. 4 zákona o DPH se podnikatel stává plátcem, pokud přijme službu od unijního plátce DPH. O tom, že by za službu musel nutně i zaplatit, tam nevidím ani slovo, podle mého názoru stačí, že ji přijme.
IP zaznamenána
Stran: [1]