Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vedení skladu a evidence majetku  (Přečteno 2954 krát)

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
vedení skladu a evidence majetku
« kdy: Říjen 10, 2012 »

Dobrý den,

musí živnostník, který nakupuje materiál, který následně spotřebovává k výrobě malých dopravních prostředků vést skladovou evidenci těchto produktů? Zároveň také nakupuje zboží, které na svém e-shopu prodává. Můžete mi také poradit, jak je to s evidencí majetku do 40 000 Kč (např. mobilní telefon apod.).

Děkuji.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
vedení skladu a evidence majetku
« Odpověď #1 kdy: Říjen 15, 2012 »

Dobrý den, také bych se chtěla zeptat na zkušenosti s evidencí drobného majetku. Pokud ho v daném roce nakoupím, zaeviduji, dám do používání - musím ho převádět v evidenci do dalšího roku (tzn. mám ho stále v používání) nebo stačí evidovat v roce pořízení? Dočetla jsem se, že majetek je vyřazený v daňové evidenci dnem, kdy se naposledy uváděl v evidenci. Jde mi o to, kdybych ho např, opravovala, abych si mohla uplatnit výdaj na opravu. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vedení skladu a evidence majetku
« Odpověď #2 kdy: Říjen 15, 2012 »

Stačí jeden seznam drobného majetku, Na konci roku proveďte inventuru, tím bude zřejmé, že je majetek stále součástí OM, a hodnotu majetku uveďte (nebo neuvádějte, vykázání je dobrovolné) v daňovém přiznání v tabulce D na ř. 6 jako Ostatní majetek.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
vedení skladu a evidence majetku
« Odpověď #3 kdy: Říjen 15, 2012 »

Citace: Zdena
Stačí jeden seznam drobného majetku, Na konci roku proveďte inventuru, tím bude zřejmé, že je majetek stále součástí OM, a hodnotu majetku uveďte (nebo neuvádějte, vykázání je dobrovolné) v daňovém přiznání v tabulce D na ř. 6 jako Ostatní majetek.
Paní Zdeno, opět Vám děkuji za odpověď. Omlouvám se, ale chápu to tak dobře, že dr. majetek vykážu k 31.12. v inventuře a v následujícím roce ho již nebudu evidovat , ale v inventuře následujících let se mi bude objevovat - pokud bude v užívání? Děkuji a omlouvám se za nechápavost. Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vedení skladu a evidence majetku
« Odpověď #4 kdy: Říjen 15, 2012 »

Způsob evidence drobného majetku v DE není předepsán, každý eviduje podle svého. Já mám jeden seznam majetku (najdete tam i majetek pořízený a vyřazený v minulém století), ze kterého si na konci roku vyfiltruji evidovaný (nevyřazený) majetek a vytisknu inventurní soupis.

Ale myslím, že by to šlo i bez inventur. Že by stačilo zavést si třeba v excelu seznam majetku, do kterého byste uvedla např. datum pořízení, doklad, popis majetku, cenu, datum a způsob vyřazení. Pokud nebude u majetku zápis o vyřazení, tak bude zřejmé, že je součástí OM.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
vedení skladu a evidence majetku
« Odpověď #5 kdy: Říjen 16, 2012 »

Citace: Zdena
Způsob evidence drobného majetku v DE není předepsán, každý eviduje podle svého. Já mám jeden seznam majetku (najdete tam i majetek pořízený a vyřazený v minulém století), ze kterého si na konci roku vyfiltruji evidovaný (nevyřazený) majetek a vytisknu inventurní soupis.

Ale myslím, že by to šlo i bez inventur. Že by stačilo zavést si třeba v excelu seznam majetku, do kterého byste uvedla např. datum pořízení, doklad, popis majetku, cenu, datum a způsob vyřazení. Pokud nebude u majetku zápis o vyřazení, tak bude zřejmé, že je součástí OM.
Paní Zdeno, děkuji za odpověď. Adrijana
IP zaznamenána
Stran: [1]